reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 kullanıcısından parmak izi “sorununa” ilginç “çözüm” [Video]

09 Ağustos 2017

Mantıklı olarak nitelendirebileceğimiz bir yöntem geliştiren kullanıcı, ufak bir problemi hesaba katmamış gibi gözüküyor.

Note 7’de yaşanan sıkıntının ardından Samsung için önemi bir kat daha artan S8, satış rakamlarıyla Samsung’un yüzünü güldürmeyi başardı. Marka için kelimenin tam anlamıyla can simidi rolü üstlenen cihaz, kusursuza yakın tasarımıyla herkesten tam not alsa da bazı bölümlere yapılan eleştiriler de gözden kaçacak gibi değildi. Bunlar arasında öne en çok çıkanlardan birisi de parmak izi okuyucusunun konumundan ötürü yaşanan problem oldu. Kullanıcıların sensörü kullanmak isterken sürekli kameraya temas etmesi ve bunun doğrultusunda kamera yüzeyinde parmak izlerinin oluşması rahatsız edici bir detaydı. Bu problemden yakınan S8 kullanıcılarından birisi olan Quinn Nelson, geliştirdiği bir yöntemle bunu probleminin önüne geçmeyi başarmışa benziyor. Lakin ortada küçük bir problem var.


Twitter hesabı üzerinden yaptığı yayınla yaptığı işlemi anlatan Nelson, bir süre önce S8’nin arka kapağını kırdığını ve bu vesileyle bu işlemi gerçekleştirdiği ifade ediyor. Normal şartlarda arka kapak üzerinde herhangi bir çıkıntı olmamasından ötürü bu problemin yaşandığını söyleyen “mucidimiz”, kapaktaki sensör bölgesine kendi yaptığı çerçeveyi ve su geçirmez yapıştırıcıyla eklemeye karar vermiş. Bu sayede sensör alanın çok daha kolay anlaşılabilir olduğunun altını çizen Nelson, kameraya temas etme sorunun üstesinden gelmiş. İşlemin ardından ortaya çıkan sıkıntıysa yeni bölgenin kasa üzerinde çıkıntı yaratmasından ötürü telefonun düz bir zeminde üzerinde “durması”ndan ötürü olmuş. Bardağın dolu tarafına baktığımızdaysa kameranın doğrudan yüzeylere temas etmemesinin de olumlu olduğunu belirtmeden de geçmeyelim.

VİDEO

YORUMLAR