reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8’den yeni detaylar

Samsung Galaxy S8‘le ilgili iddialar tüm hızıyla sürüyor. Geçen günlerde yeni bir parmak izi okuyucusu teknolojisinin tanıtıldığını sizlere aktarmıştık. Galaxy S8’in de bu teknolojiyi kullanacağı ve ekran üzerine parmak izi okuyucuyu entegre edeceği düşünülüyordu. Fakat Samsung’un planları düşündüğümüzden biraz daha farklı olabilir. 

Eğer iddialar doğruysa home tuşunun kalkmasından sonra Samsung, parmak izi okuyucuyu ekrana değil, cihazın arka tarafına konumlandıracak. Kullanış olarak büyük kolaylık sağlayan bu yerleşim tarzı birçok şirket tarafından halihazırda kullanılıyor. Ancak Samsung bugüne kadar parmak izi okuyucusunu hep ön taraftaki ana ekran tuşunun üzerinde kullanmıştı. Söylenenlere göre ön tarafı çerçevesiz ekran olacak cihazda ana ekran tuşuna yer kalmayacağı için böyle bir karar verilmiş durumda. Bir diğer iddiada ise daha önce de söylendiği üzere Galaxy Note7’de yer alan ancak cihazın piyasadan toplanmasıyla ömrü çok kısa olan göz okuyucu ile ilgili. Samsung’un Galaxy S8’de bu sensöre yer vereceğine artık kesin gözüyle bakılıyor. Cihazla ilgili yeni detayların önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy S8’den yeni detaylar” için 4 cevap

 1. Ismail onuk dedi ki:

  samsung teknik servis sorununu halletmedigi surece ciddi firma izlenimi vermiyor. Rakip gordugun iphone kadar para iste ama satis sonrasini onemseme. Bu yuzden ne uretirse uretsin hic alici gozle bakamiyorum urunlerine

 2. Comolokko dedi ki:

  2 yıl sonra güncelleme bile almıyorlar.Durduğu yerde telefon ağırlaşıyor.Her androidin sonu böyle.Google gerçekten samimi değil androidin kodlarını paylaşma konusunda.
  Güncel en basit uygulamalar bile çalışmıyor bu en büyük kanıtı.

 3. onur dedi ki:

  Neredeyse her marka/model telefon için ve yine neredeyse her android versiyonu için, ki bazı telefonlar 7.01 nougat almayacak olsa bile o cihazlara göre trimlenmiş xda da birden fazla rom var. Kötülemeden önce biraz araştıralım dimi ama… 🙂 10 yıllık HTC HD 2 ye Win 98 den tut 2016 model Andoid nougat bile kurabilirsin ve çatır çatır çalışır

 4. Eyup dedi ki:

  Onur sen ne çok biliyorsun öyle o dediğin şeyleri her insan yapabilecek durumda mı sence? Kaldı ki Adam yukarıda açıklamış kodların tamamını vermediğini söylemiş Google ın vede o custom romların güvenilir olduğunun hiçbir garantisi yok ve bir çoğu hatalı kararsız çalışmakta.