reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S8

“Samsung Galaxy S8’in parmak izi sensörünün yeri son anda değişti”

Tanıtılmasına sayılı günler kalan Samsung Galaxy S8‘in en dikkat çeken yanı kuşkusuz neredeyse çerçevesiz ekranı. Ekran-gövde oranı oldukça fazla olan telefonun ön tarafında ekran dışında pek bir şeye yer kalmıyor. Hal böyle olunca önceki modellerde alt kısımda kendisine yer bulan ana menü tuşu da yeni cihazda yer almıyor. Arka tarafta konumlandırılmasıyla henüz piyasaya sürülmeden eleştirilen parmak izi okuyucunun neden oraya alındığıyla ilgili olarak ilginç bir iddia ortaya atıldı.

İddialara göre Samsung’un Galaxy S8’deki amacı parmak izi okuyucusunu ekranın üzerine getirebilmekti. Böylece belirli bir yere parmağı dokundurmaya gerek kalmadan direkt olarak ekran üzerinden parmak izi okutmak mümkün hale gelecekti. Ancak Samsung’un kısıtlı zamanı olduğundan bu teknolojinin yetiştirilemediği ve bu nedenle de arka kısma parmak izi okuyucunun alındığı belirtiliyor.

Hem Samsung Galaxy S8’de hem de Samsung Galaxy S8+’ta kameranın hemen yanına yerleştirildiği görünen parmak izi okuyucunun nasıl kullanılacağı merak konusu. Zira oldukça büyük ekranlı bu telefonlarda parmağımızı sensöre okutmak pek kolay olmayacak gibi görünüyor. Zaten eğer son gelen bilgiler doğruysa Samsung, parmak izi okuyucuyu gelecekte tamamen bırakmayı ve yüz tanıma sistemini kullanmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda Samsung Galaxy S8’in parmak izi barındıran son Samsung telefonlarından biri olabileceğini belirtelim. Samsung Galaxy S8’in parmak izi okuyucusunun nasıl bir kullanım sunacağını ise cihaz piyasaya sürüldükten sonra öğrenebileceğiz.

YORUMLAR