reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8’i bekleyenlere kötü haber

Samsung Galaxy Note 8 ile ilgili bilgiler son zamanlarda artış göstermeye başladı. Telefonun duyurulmasına aylar kala cihazın detayları netleşiyor. Daha önce ortaya atılan iddialarda Galaxy Note 8’in parmak izi okuyucusunun ekran üzerinde olabileceği söylenmişti. Galaxy S8’de parmak izi okuyucusunun arkada olması eleştirilmiş ve bu nedenle de Samsung’un böyle bir hamle yapacağı düşünülmüştü. Fakat son gelen bilgilere bakılırsa böyle bir beklenti içerisinde olan kullanıcılar hayal kırıklığı yaşayabilir. 

Advertisement

Gelen bilgilere göre parmak izi okuyucusunu ekran altına yerleştirme sürecinde sorunlar devam ediyor. Bu teknolojiyi sorunsuz bir şekilde kullanmak zannedilenden çok daha zor oluyor. Samsung Galaxy Note 8’e ekran içerisinde parmak izi okuyucusu yerleştirebilmek için her yolu deneyen ve önemli yatırımlar yapan Samsung’un bu kararından vazgeçtiği belirtiliyor. Samsung’un parmak izi okuyucusunu ekrana yerleştirmemesindeki başlıca nedeninin ise güvenlik kaynaklı olduğu ifade ediliyor. Teknik yetersizliklerden ötürü güvenliğin yeterince sağlam olmadığı ve bunun da Samsung’un geri adım atması için yeterli olduğu dile getiriliyor.

Eğer söylendiği gibi Galaxy S8’in parmak izi okuyucusu ekranda yer almıyorsa bu sensörün tamamen cihazdan kaldırılmış olma ihtimali akıllara geliyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen telefon ekran üzerinde parmak izi okuyucuya sahip olacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.