reklamı kapat

POPÜLER

HBO’nun Game of Thrones bölümlerini sızdıran hackerlara gülünç teklifi

Game of Thrones’u izleyicilerle buluşturan HBO bir süredir hackerlar ile mücadele ediyor. Son olarak sızıntıyı gerçekleştirenlerin oyuncuların ev adreslerini ve telefon numaralarını ele geçirdiği ortaya çıkmıştı. Bu son darbeyle birlikte HBO’nun direnci kırıldı. Hackerlar ile anlaşmaya varmak isteyen kanal komik sayılabilecek bir teklifte bulundu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce HBO’nun siber saldırıya uğradığı ve 1,5 TB’lk veri sızıntısı yaşandığı ortaya çıkmıştı. Hackerlar bu sayede sevilen birçok dizinin bölümlerini ele geçirdi. Bunu kanıtlamak için de Ballers ve Room 104‘ün bölümlerini internette paylaştılar. Fakat Game of Thrones‘un bölümlerini fidye kozu olarak kullanmayı tercih ettiler. Bunlar HBO’yu ikna etmeye bölümler yeterli olmayınca hackerların elinde farklı bilgilerin de olduğu ortaya çıktı. Game of Thrones yıldızlarının ev adreslerini ve telefon numaralarını ele geçirmiş olmaları bardağı taşıran son damla oldu. HBO bu krize son vermek üzere harekete geçti.

Variety’nin haberine göre HBO kendilerini zora sokan hacker grubuna 250 bin dolar teklif etti. Hackerların Game of Thrones bölümleri, senaryoları ve oyuncuların kişisel bilgilerine sahip olduğunu göz önünde bulundurunca 250 bin dolar fazlasıyla yetersiz görünüyor. Hackerlerın bu teklife nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu.