reklamı kapat

POPÜLER

Tüm sızıntılara rağmen 7. sezon 4. bölüm Game of Thrones’un en çok izlenen bölümü oldu

HBO oldukça kötü günler geçirmeye devam ediyor. Firma geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğramış; 1,5 TB‘lık verisi hackerlar tarafından ele geçirilmişti. Hemen ardından cuma günü HBO’nun anlaşmalı olduğu Hindistanlı partner şirket Star India dizinin yeni bölümünü sızdırmıştı. Görünen o ki tüm bunlar Game of Thrones’un izlenme sayısına etki etmemiş.

HBO’nun hacklenme skandalını hala geride bırakabilmiş değiliz. Hackerlar önce Game of Thrones’un tüm senaryosunu sızdırmış, dün de bölümleri sızdırmamak için fidye istedikleri basına yansımıştı. Firma tüm bunlarla uğraşırken sezonun hatta belki de dizinin en heyecan verici bölümünün partner bir şirket tarafından sızdırılması ise tuz biber oldu. Her ne kadar bölüm oldukça düşük kalitede (360p) sızdırılmış olsa da spoiler yemek istemeyen pek çok kullanıcı diziyi önceden izledi. Ancak pazar günü HBO’da pazartesi ise Türkiye’de yayınlanan Game of Thrones’un 7. sezon 4. bölümü öyle görkemliydi ki sızıntılar yıkmaya yetmemiş.

Ne yalan söyleyelim dördüncü bölüm zaten 360p’de izlenecek bir bölüm değildi. İzlenmiş olsa dahi tekrar izlenecek kadar etkileyiciydi. Nitekim The Spoils of War isimli bölüm 10,2 milyon izleyiciyle Game of Thrones’un en çok izlenen bölümü oldu. Üstelik bu sayıya bölümü çevrim içi veya direkt olarak HBO’nun uygulamasından izleyenler dahil bile edilmedi. The Spoils of War’u ise yine 7. sezonun ilk bölümü izliyor. 10,1 milyon izlenme ile Dragonstone bölümü ikinci sıradaki yerini aldı.

Sızıntı olsun olmasın Game of Thrones artık kolay kolay yıkılamayacak bir boyuta gelmiş durumda. Hayranlar tarafından da büyük destek gören diziyi üç gün önceden sızan bölüm dahi geriye düşüremiyor. HBO fidye ödemeden önce bunu bir düşünsün deriz.