reklamı kapat

POPÜLER

BluTV Game of Thrones

BluTV’nin beklenmedik Game of Thrones hamlesi

Her ne kadar artık son sezonuna gelmiş olsak da Game of Thrones‘un Türkiye’deki yayın sahibi değişiyor gibi. BluTV, iddialı bir hamleyle popüler diziyi platforma taşıyor.

Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle hikayeyi kapatmaya hazırlanıyor. HBO’nun en popüler yapımları arasında yer alan dizinin son sezonu ise 2019‘da hayranlarla buluşacak. Zorlu bir sezon bizi kapıda beklerken taht oyunlarının da nasıl sonlanacağını nihayet öğreneceğiz. Ancak yeni sezon gelmeden dizinin Türkiye yayınında heyecan verici bir gelişme oldu. Netflix benzeri yerli çevrim içi yayın servisi, her bölümüyle izlenme rekorları kıran dizinin yakında kendi platformunda yayınlanacağını müjdeledi. BluTV‘nin dizi için hazırladığı metin “Tüm dünyada izlenme rekorları kıran, IMDB’de bir milyon oy alarak En Çok Oylanan Diziler Listesi’nde ilk sırada yer alan Game Of Thrones çok yakında BluTV’de!” açıklamasıyla olayı resmileştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni sezon BluTV’de mi?

Bildiğiniz gibi HBO’nun popüler dizisinin Türkiye yayın hakları Digitürk‘te bulunuyordu. Doğan Medya Grubu’nun satın alımından önce oraya ait olan BluTV’ninse dizinin tüm haklarını satın alıp almadığı şimdilik net değil gibi. Yapılan resmi açıklamada da Game of Thrones 8. sezon bölümlerinin platform üzerinden yayınlanıp yayınlanmayacağı belirtilmemiş. Yani geriye dönük sezonlara yönelik bir yayınlanma söz konusu olabilir. “Yerli Netflix” olarak tanıtılan çevrim içi yayın servisinin son sezonu yayınlaması halinde pek çok yeni kullanıcı kazanacağı ise neredeyse kesin. Dizinin sezonlarının platforma ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor. “Çok Yakında” ibaresiyle paylaşılan duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Game of Thrones 7. sezon fragmanı