reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

George R. R. Martin’den yeni Game of Thrones dizisi itirafı

Game of Thrones’un ekranlara veda etmesine hazırlanırken, yeni projeler birer birer ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde HBO’nun Westeros’ta geçen ilk projeye onay verdiğini öğrendik. Şimdi bu dünyanın yaratıcısı olan George R. R. Martin dizi için hangi ismi kullanmak istediğini açıkladı.

HBO’nun beş ayrı Game of Thrones projesi geliştirdiği geçtiğimiz aylarda belli olmuştu. Daha sonra bu projelerin tamamının Westeros tarihindeki bir parçayı anlattığı anlaşıldı. Son olarak da HBO’nun bu projelerden birine ilk bölüm onayı verdiği belli oldu. George R. R. Martin ve Jane Goldman tarafından geliştirilecek dizinin 10 bin sene önceye gitmesi bekleniyor. Martin ise kendi internet sitesinde bu projeyi nasıl adlandırmak istediğini itiraf etti.

“Bu gerçekten öncü bir hikaye. Alıştığımız gibi 90 ya da 100 sene önce geçmiyor. Aksine 10 yıl geriye gidiyor. Daha projenin çok erken aşamalarındayız. İlk bölüm onayını yeni aldık. Yönetmen, oyuncular, mekanlar hatta dizinin adı bile belli değil. Eğer bana sorarsanız projenin adı The Long Night olmalı. Fakat HBO içinde Game of Thrones geçen bir isim istiyor. O yüzden bu isimde karar kılınırsa şaşırırım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası daha önce açıklanan konuya bakılırsa dizinin adının The Long Night olması çok mantıklı geliyor. Buna rağmen projenin adında bir yerlerde Game of Thrones’a yer verme isteği ağır basacaktır.

İlgili video

Game of Thrones 7. sezon fragmanı