reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones

HBO’nun yeşil ışık yaktığı yeni Game of Thrones dizisinden ilk detaylar

Game of Thrones‘un yakında final yapacağını ve HBO’nun oluşacak boşluğu yeni bir diziyle doldurmak istediğini biliyoruz. Hatta beş farklı dizi projesi üzerinde çalışıldığı aylar önce belli olmuştu. Şimdi bu projelerden biri resmen onay almayı başardı. Hatta genel bir özet bile paylaşıldı.

Advertisement

HBO‘nun paylaştığı özette şu sözler yer alıyor: “Game of Thrones’tan binlerce sene öncesinde geçen dizi kahramanların çağından karanlık zamanlara geçişi ele alıyor. Westeros’un gizli kalan sırları, ak gezenlerin ortaya çıkış hikayesi, doğunun gizleri ve Stark efsanesi… Hikaye bildiğimizden çok farklı.”

Gördüğünüz üzere özette tam olarak neyin konu edileceği açık açık ifade edilmese de pek çok ipucu yer alıyor. Örneğin bahsi geçen kahramanlar çağının yaklaşık 10 bin sene öncesi olduğunu biliyoruz. First Men ve Children of the Forest‘in barışı sağlamasıyla Westeros’un altın çağı başlıyor. Andalların istilasına kadar devam ediyor. Paylaşılan özet tam da bu dönemin konu edileceğini düşünmemize neden oluyor. Öte yandan ak gezenlerin Children of the Forest tarafından yaratıldığını biliyoruz. Fakat bu konuda efsanelerin yanlış olabileceğine işaret ediliyor. Bu sayede Gece Kralı‘nın aslında kim olduğunu, uzun gecede neler yaşandığını, Stark ve Lannister hanelerinin geçmişini yakından öğrenebileceğiz denebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

George R. R. Martin ve Jane Goldman tarafından geliştirilecek dizinin ismi belli değil. Çekimlerin ne zaman başlayacağı dahi henüz kesinlik kazanmadı fakat tüm bu detaylar fazlasıyla heyecan uyandırıyor.

İlgili video

Game of Thrones 7. sezon fragmanı