reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Yeni Game of Thrones dizisi için isim tahminleri başladı

 

Advertisement

HBO’nun Game of Thrones‘tan oluşacak boşluğu dolduracak projeler için kolları sıvadığını biliyoruz. Hatta üstünde çalıştıkları beş projeden biri ilk bölüm onayı almayı başardı. Şimdi herkes bu dizinin adının ne olacağını merak ediyor. Tahminler içinde öne çıkan bazı isimler yok değil.

Önce kısa bir özet geçelim. HBO’nun Westeros dünyasında geçen yeni dizilere kucak açtığını biliyoruz. Bunlardan biri tahminen şimdiye kadar gördüklerimizden 10 bin sene kadar önce geçiyor. George R. R. Martin ve Jane Goldman tarafından geliştirilecek dizinin özeti ise şöyle: “Bu gerçekten öncü bir hikaye. Alıştığımız gibi 90 ya da 100 sene önce geçmiyor. Aksine 10 yıl geriye gidiyor. Daha projenin çok erken aşamalarındayız. İlk bölüm onayını yeni aldık. Yönetmen, oyuncular, mekanlar hatta dizinin adı bile belli değil. Eğer bana sorarsanız projenin adı The Long Night olmalı. Fakat HBO içinde Game of Thrones geçen bir isim istiyor. O yüzden bu isimde karar kılınırsa şaşırırım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Proje hikayesiyle fazlasıyla heyecan uyandırsa da, henüz bir ismi yok. Westeros dünyasını yaratan George R. R. Martin ise geçtiğimiz günlerde bir isim önerisi olduğunu açıklamıştı. The Long Night‘ın anlatılan konuyla fazlasıyla örtüştüğünü düşünsek de, o bu ismin seçilmeyeceğine inanıyor. Öne çıkan diğer isim alternatifleri ise şöyle:

The Golden Age
Ice and Fire
First Men
Dawn

Tüm bu ihtimalleri göz önünde bulundurunca sizce dizinin adı ne olmalı?

İlgili video

Game of Thrones 7. sezon fragmanı