reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5’in en önemli donanım detayları ortaya çıktı

Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 herkes tarafından oldukça merak ediliyor. Konuşulan yeni bilgiler ise konsolun en önemli donanım detaylarını ortaya çıkartıyor.

PlayStation 4 ailesiyle inanılmaz yüksek satış rakamlarına ulaşan Sony, hazırladığı konsola özel oyunlarla da kullanıcıları oldukça memnun ediyor. E3 2018’de gerçekten önemli duyurular / gösterimler yapan firma, bir sonraki model PlayStation 5 üzerinde de çalışıyor. Bugün ortaya çıktığı kadarıyla yeni konsola direkt olarak AMD‘nin çözümleri güç verecek. Burada direkt olarak konsola özel olarak geliştirilmiş Zen mimarisine sahip işlemci ve Navi mimarisine sahip grafik birimi kullanılacak. Özellikle Navi tarafına çok ağırlık verdiği belirtilen AMD, Radeon RX Vega üzerinde çalışması gereken mühendislerini ile bu tarafa kaydırmış durumda. Daha önce de AMD Ryzen ile geleceği ortaya çıkan konsol, bir sonraki nesli ya da jenerasyonu kesin olarak AMD‘ye emanet etmiş gibi duruyor. Burada özellikle “konsola özel donanım” ibaresi dikkatleri üzerine çekiyor. Bu gerçekten ciddi bir fark yaratılabileceğini akıllara getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 ne zaman gelecek?

Son bilgilere göre konsol 2020’den önce satışa çıkmayacak. Bu tarih oldukça gerçekli görünüyor. Çünkü geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla Microsoft’un bir sonraki Xbox oyun konsolu da 2020 de geliyor.

İlgili Video

Ailenin tutkunlarına özel olarak hazırlanmış en ilginç ürün