reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Sony CEO’sundan dikkat çeken PlayStation 5 açıklaması

Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bugün resmi bir açıklama yapıldı. Buna göre konsolun gelmesi için uzun süre beklememiz gerekiyor.

Sony, PlayStation 4 ailesiyle oyun konsolu pazarının lideri durumda. Burada rakip Xbox’a büyük bir üstünlük kuran firma, özellikle son dönemde sık sık PlayStation 5 ile gündeme geliyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan şirket CEO’su Kenichiro Yoshida ise yeni konsolun kesin olarak yolda olduğunu belirtiyor. Ancak bunun için kesinlikle yeni nesil donanımlara ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. CEO bu konuda haklı görünüyor. Çünkü konsola “yeni nesil” denmesi için gerçekten ciddi bir artış getirmesi gerekiyor. Şu an PlayStation 4 Pro harika grafiklere sahip yapımlara ev sahipliği yapıyor. Bundan çok daha iyi grafikler için gerçekten çok güçlü yeni donanım altyapıları gerekiyor. Bunların gelmesi içinse daha uzun süre beklenmesi gerekiyor. Sektörel sızıntılara göre yeni konsola direkt olarak AMD‘nin çözümleri güç veriyor. Burada direkt olarak konsola özel olarak geliştirilmiş Zen mimarisine sahip işlemci ve Navi mimarisine sahip grafik birimi kullanılacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, PlayStation 5 öncesinde önemli başarıya imza attı

Sony, geçtiğimiz ay yaptığı açıklama ile dünya genelinde 525.3 milyon PlayStation satış rakamını geçtiklerini duyurdu. İşte bunun için firma 500 milyon özel PlayStation 4 Pro sürümü hazırladı ve satışa sundu. Hem kutusu hem de kendisi şeffaf tasarlanan bu çok özel 2 TB depolamalı PlayStation 4 Pro, ikonik mavi rengi kullanıyor. Beraberinde gelen mavi renkli Dualshock 4 kontrolcü de şeffaf olan sürüm, yine şeffaf bir stant ile karşımıza çıkartıyor. Bakır rengindeki detaylarıyla fark yaratan sürüm, kutusunda bir de koyu mavi PlayStation kamera ve mono kulaklık taşıyor.

İlgili Video

Microsoft’un dikkat çeken yeni oyun servisi