reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4

Jailbreak yüklü PlayStation 4 satarken Sony ile davalık oldu

Oyun konsolu denildiğinde akla gelen ilk alternatiflerden olan PlayStation 4 korsanla mücadelesini sıkılaştırıyor. İnternet üzerinden Jailbreak yüklü konsol satan bir kişinin başı Sony ile belaya girdi.

Aslına bakarsanız PlayStation 4 geçtiğimiz senelerde jailbreak ve korsan gibi meselelerle mücadele etmek zorunda kalmamıştı. Fakat 5.55 sürümüyle konsolu kırmayı başaran hackerların sayısı giderek artınca Sony harekete geçmeye ve yasal yollara başvurmaya karar verdi. Bundan en zararlı çıkan kişi ise Eric Scales oldu.

California’da yaşayan Eric Scales jailbreak yüklü PlayStation 4’lerin satışından gelir elde ediyordu. eBay ve kendi internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiği satışlarda cihazın ederinin yanında jailbreak yüklü olması sebebiyle de ekstra kazanç sağlıyordu. Fakat sattığı konsollardan iki tanesi kullanıcılar tarafından değil, Sony tarafından satın alındı. Amaç bu konsolları inceledikten sonra kanıt olarak mahkemeye sunmak elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz Sony’nin dava açıp açmadığı belli değil. Fakat firmanın bunu emsal dava olarak kullanmak istediği konuşuluyor. Eğer PlayStation 4 üzerinden açılan bu dava kazanılırsa, korsana karşı ciddi bir kazanım elde edilmiş olacak. Oyuncuların da Jailbreak yüklü konsollardan ve internet üzerinden indirilen korsan sürümlerden uzak durması sağlanabilecek.

İlginizi çekebilir

Marvel’s Spider-Man – Limited Edition PS4 Pro Bundle Tanıtımı