reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Now

Beyaz PS4, PlayStation Now ve PS4’e özel YouTube uygulaması yolda

E3 2014’te cihazlardan çok oyunlar konuşuldu çünkü ortada üzerine konuşulacak pek bir cihaz yoktu. Ancak Sony ufak da olsa bir sürpriz yaptı ve yeni nesil oyun konsolu PS4’ün beyaz rengini duyurdu. 500 GB depolama alanına sahip olacak konsol, Amerika’da Destiny’yle birlikte paket olarak satılacak ancak Avrupa’da yaşayanlar konsola ayrı olarak da sahip olabilecek. Buzul beyazı olarak adlandırılan yeni konsol, teknik özellikler bakımından siyah kardeşinden farksız.

Sony PS4
9 Eylül’de Amerikada satışa sunulacak paket içinde beyaz PS4 ve oyunun kendisi haricinde 30 günlük PlayStation Plus üyeliği de yer alacak. Bu paketin fiyatı 449 dolar olacak. Avrupa’da ise yalnızca beyaz PS4 339 euroya satın alınabilecek. Konsolun buzul beyazı ve kamuflaj desenli kumandalarının fiyatı ise 59 dolar.

PLAYSTATION “ŞİMDİ”
PlayStation Now
Sony’nin PlayStation yenilikleri yalnızca bununla sınırlı değil elbette. Düzenlenen etkinlikte Sony’nin yeni oyun akış servisi PlayStation Now da resmi olarak duyuruldu. Yeni servis, Playstation, PlayStation 2 ve PlayStation 3’e özel oyunların akış olarak PlayStation 4, PS Vita, Bravia televizyonlar ile akıllı telefon ve tabletler üzerinden oynanabilmesini sağlıyor. Sony’nin 2012 yılında satın aldığı Gaikai teknolojisi üzerine geliştirilen PlayStation Now’da oyunlar kiralanarak ya da üyelik sistemiyle oynanabiliyor. Bir süre sonra PlayStation 3, Playstation Vita ve bazı Sony televizyonlara da gelmesi planlanan servisin Amerika’da yaz aylarında aktif hale gelmesi bekleniyor. Sony henüz fiyatlandırmaya ilişkin bir açıklama yapmış değil.

PlayStation Now’ın betası 31 Temmuz itibarıyla Amerika ve Kanada’daki PlayStation 4 sahiplerine açılıyor. Beta katılımcıları bu süreçte aralarında Dead Space 3, God of War: Ascension, Metal Gear Solid: Ground Zeroes, Ultra Street Fighter IV and Ratchet and Clank: Into the Nexus gibi oyunların da olduğu 100’ün üzerinde oyuna erişim sağlayabilecek. Activision, EA ve Capcom gibi firmalar beta sürecinde Sony’ye destek olacak.

YOUTUBE’DA DA PAYLAŞ
YouTube
Sony’nin etkinliğindeki bir diğer müjde ise PlayStation 4’ün YouTube uygulamasına kavuşacak olması oldu. Sonbahar aylarında gelecek bir güncellemeyle cihazlarda kullanılabilecek YouTube uygulaması ile oyunculara yeni bir paylaşım imkanı sunulacak. DualShock 4 kumandaların üzerindeki SHARE düğmesine basıldığında (ki Sony’nin açıklamalarına göre şimdiye kadar 220 milyon kereden fazla basıldı) ekranda YouTube ikonu da belirecek ve oyuncular oynayış videolarını YouTube’a yükleyebilecek. Pek tabii ki uygulama aracılığıyla video izlemek de mümkün olacak.