reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4 Slim’e hafıza dopingi

PlayStation 4 Pro ile birlikte duyurulan ve dünya genelinde büyük ilgi gören oyun konsolunun daha ince versiyonu olmasıyla dikkatleri üzerine çeken PS4 Slim‘e daha fazla dahili hafıza seçeneğiyle sahip olmak kolaylaşıyor. Üstelik daha fazla depolama alanına sahip olmak isteyen yeni konsol sahiplerinin ekstra bir ücret ödemesi gerekmiyor.

Söz konusu konsollarda oyunların keyfini çıkartmak olduğunda karşımıza çıkan en önemli problemlerden biri depolama alanı oluyor. Oyun teknolojilerinin gelişmesi ve grafiklerin giderek daha güzel bir hal almasıyla oyunların boyutları da giderek artıyor. Aynı anda birçok oyuna kolayca erişim sağlamak isteyen oyuncular konsolların hafızasında yer açabilmek için fedakarlık yapmak zorunda kalıyor. PlayStation 4 Slim’e yapılan indirim oyuncuların bu problemine bütçeyi zorlamayan bir çözüm sunuyor.

Bildiğiniz gibi PS4 Slim duyurulduğunda 500 GB ve 1 TB dahili hafıza seçenekleriyle satışa sunulmuştu. Ancak iki farklı versiyon arasındaki fiyat farkı bazı oyuncuların 500 GB’lık konsolu tercih etmesine neden oldu. Şimdi PS4 Pro ile PS4 Slim arasındaki fiyat farkını korumak isteyen Sony, PlayStation 4 Slim’in 1 TB’lık versiyonunu daha uygun bir fiyatla satışa sunuyor. Artık PS4 Slim’in 1 TB dahili hafızalı versiyonunun 300 dolardan satışa sunulması ön görülüyor. Bu gelişme PlayStation sahibi olmayı düşünenlerin aklını karıştıracak cinsten…

Şimdilik beyaz PS4 Slim’lerin 1 TB dahili hafıza seçeneğine sahip olup olmayacağı ise bilinmiyor.