reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5

İşte sızdırılan ilk görseliyle PlayStation 5 prototipi

Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 oldukça merak ediliyor. Yeni yapılan sızıntı ise modelin prototip halini karşımıza getiriyor.

Advertisement

Sony PlayStation 5 zaman zaman gündeme geliyor. Herkes tarafından merakla beklenen oyun konsolu, ilk defa prototip haliyle karşımızda bulunuyor. Google’ın Pixel 3 modellerini detaylı şekilde sızdıran Rusya merkezli Rozetked’den gelen bu görsel, modele ilk bakışı attırıyor. PlayStation 4’e nazaran yuvarlatılmış kenarlara sahip olan model, kaynaklara göre tasarımsal olarak henüz son halini almamış. Yani daha farklı bir kasa içerisinde de karşımıza çıkma ihtimali bulunan oyun konsolu, resmi açıklamalara göre yeni nesil donanımları bekliyor. Bu da gayet mantıklı görünüyor. Çünkü Red Dead Redemption 2 ve Assassin’s Creed Odyssey gibi oyunlarda da gördüğümüz üzere mevcut altyapıda halen nefes kesen grafikler sunulabiliyor. Sony PlayStation 5 modelinin gerçekten yeni nesil olması için donanım dünyasında ciddi atılımların yapılması gerekiyor. Sızdırılan diğer bir görselden iki katlı yapısının olduğu görülen konsol, genel olarak modern görünüyor ancak dediğimiz gibi bu tasarımın değişme ihtimali bulunuyor.

Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 hakkında başka neler biliyoruz?

Sektörel sızıntılara göre yeni konsola direkt olarak AMD‘nin çözümleri güç veriyor. Burada direkt olarak konsola özel olarak geliştirilmiş Zen mimarisine sahip işlemci ve Navi mimarisine sahip grafik birimi kullanılacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

PlayStation Classic