reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Xbox One

Yeni nesil Xbox oyun konsolunun çıkış tarihi belli oldu

Düzenlenen E3 fuarı kapsamında oyuncuları memnun eden önemli oyun duyuruları yapan Microsoft, bir sonraki konsolu üzerinde de çalışıyor. Ancak bugün ortaya çıktığı kadarıyla yeni konsolun önünde daha uzun süre bulunuyor.

Microsoft şu an dünyanın en güçlü oyun konsolu Xbox One X‘e sahip. Bu açıdan rahat olan firma, yeni bilgilere göre bir sonraki “yeni nesil” konsolu 2020’de karşımıza çıkartacak. Scarlett kod adı altında birçok yeni donanım üzerinde çalıştığı belirtilen firma, burada tek bir konsol da geliştirmiyor. 2020 yılında birden fazla Xbox modelinin görücüye çıkartılabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Modellerin tam olarak nasıl olacağı merak edilirken, süreç için bazı tahminler de yok değil. Bazı kaynaklar firmanın oyunları sadece internet üzerinden aktarım yaparak oynatacak ufak bir model tanıtabileceğini belirtiyor. Xbox One oyunlarına geriye dönük destek vereceği de söylenen yeni konsol, gerçekten oldukça merak ediliyor. İsim detayı ise henüz gizliliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Xbox için büyük yenilikler beklenmiyor

Yeni konsolun 4K / 60 FPS seviyesini standart haline getirmesi haricinde büyük bir yenilik getirmesi beklenmiyor. Elbette güncel en iyi donanımlar üzerine kurulacak konsol, daha çok kendisine özel oyunlara ihtiyaç duyuyor. Özel oyun konusunda Sony ve Playstation’ın oldukça gerisinde kalan firma, yeni modelinde öncelikle bunu çözmeli deniyor.

İlgili Video

Bahsettiğimiz dünyanın en güçlü oyun konsolu