reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den büyük 2018 hedefi!

Artık Android tarafının Apple‘ı olarak nitelendirilen Huawei, şu an dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda. Özellikle yeni modelleriyle büyük bir sıçrayış yapan firma, kendisine büyük bir 2018 hedefi koymuş durumda.

Huawei, akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung‘un arkasında yer alıyor. 2017’de toplam 153 milyon telefon sevk eden firma, bunu 2018’de daha da büyütmek istiyor. Detaylarına burada değindiğimiz Honor Play‘in tanıtım etkinliğinde konuşan şirket CEO’su Yu Chengdong, 2018’de 200 milyon akıllı telefon sevk barajını aşmak istediklerini belirtiyor. Bunu karşılarına büyük bir kilometre taşı olarak koyan firma, yaklaşık yüzde 30‘luk bir büyüme hedefliyor. 2010’dan 2017’ye tam yüzde 51’lik bir büyüme yakalayan şirket, bu açıdan hedefine ulaşabilir gibi görünüyor. Türkiye ve özellikle Avrupa’da çok önemli bir telefon markası halini alan Huawei, biliyorsunuz Amerika pazarında yer alamıyor. Bu büyük bir darbe olarak görünse de, firmanın diğer pazarlardaki artan popülerliği ile 200 milyonu rahatlıkla görebileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei en son iki yeni konuyla gündeme geldi

Bu konulardan ilki işlemci tarafında karşımıza çıkıyor. Gelen bilgilere göre firma Snapdragon 710’un karşısına Kirin 710 ile çıkmaya hazırlanıyor. 10nm değil TSMC’nin 12nm üretim hattından çıkacağı belirtilen işlemci, özel yapay zeka birimine de sahip olacak deniyor. Bir diğer konu ise yine telefon tarafında. Ortaya çıktığı kadarıyla dev isim yeni akıllı telefonu için Samsung‘dan tam 6,9 inç panel siparişi geçmiş durumda. OLED olduğu belirtilen bu panel, Mate 20 Pro’da karşımıza çıkabilir deniyor.

İlgili Video

Üç arka kameralı P20 Pro

YORUMLAR