reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 “gerçek anlamda” yok satıyor

Xiaomi‘nin geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni akıllı telefonlarından Mi 8, yapılan yeni açıklamaya göre yok satıyor.

Geçtiğimiz günlerde Mi 8 modelini Çin’de satışa çıkartan ve ilk stoğu saniyeler içerisinde bitiren firma, bunu bir kez daha tekrarlamış durumda. Yine bir dakikada kısa süre bittiği söylenen cihaz, gerçekten hayranlık uyandırıyor. İlk aşama gibi ikinci aşamada da kaç tane satıldığı bilinmeyen telefon, çok büyük bir talep görmeye devam ediyor. Firma maalesef şu an bu büyük talebi de karşılayamıyor. Şirket CEO’su Lei Jun’dan duyduğumuz kadarıyla Mi 8 ve Mi 8 SE modellerinden haziran ayı içerisinde bir milyon adet stok sağlanacak. Bu miktar Çin pazarı için çok küçük olarak değerlendirilirken, global satış daha da zor olacak gibi duruyor. Henüz resmi olarak girdiği Avrupa pazarında elde edilemeyen telefonlar, kişileri oldukça bekletecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 ailesinin teknik detaylarına yakından bakarsak

Serinin en üstünde yer alan Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition, 6,21 inç Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 88.5 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, güçlerini Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Normal versiyonda 6 GB RAM 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama yer alırken, Explorer Edition‘da 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama karşımıza çıkıyor. 3.400 mAh’lık pil üzerine kurulan modeller, QuickCharge 4+ hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. İlk defa çift GPS’e ve Type-C portuna sahip telefonların, arkasında 12 megapiksellik çiftli kamera sistemi bulunuyor. Explorer Edition farkını ekrana entegre parmak izi ve iPhone X gibi 3D yüz tanıma sistemiyle koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gövdesiyle Mi Mix serisini andıran Mi 8 SE ise 5,88 inç boyutunda 2280×1080 piksel AMOLED bir “çentikli ekran” üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 710‘dan alıyor. Arkasında 12 megapiksel + 5 megapiksellik bir çiftli kamera kurulumu bulunan telefon, önünde ise 20 megapiksel bir kamera taşıyor. 3.120 mAh bir pil üzerine kurulduğu belirtilen Xiaomi Mi 8 SE, hızlı şarj için QuickCharge 4+ desteğine de sahip.

İlgili Video

Ailenin kullandığı yeni arayüz yapısı