reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan tepki çekecek yeni değişiklik

Facebook‘un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, geçtiğimiz aylarda Hikayeler’in güvenliğini artırmaya yönelik yeni bir özelliğin kullanımına başlamıştı. Bugün bu faydalı özelliğin iptal edildiği açıkladı.

Advertisement

Instagram‘ın bahsettiğimi özelliği Hikayeler için görev yapıyor. Biliyorsunuz platform içerisindeki hikayeler 24 saat sonra kayboluyor. Snapchat’ten aldığı bu formatı devam ettiren servis, böylece kişilerin rahat etmesine imkan tanıyor. Ancak her zaman bu hikaye paylaşımlarını kaydetmek (Ekran görüntüsü alma) isteyenler olabiliyor. İşte yeni özellik bu tarafta öne çıkmış ve platform paylaştığınız Hikayeler’i telefonlarına kaydedenleri size bildirmeye başlamıştı. Hem fotoğraf hem de video için çalışan özellik, şirketten yapılan resmi açıklamaya göre kaldırılmış durumda. Yani artık birisi Hikayeler içerisinde paylaştığınız içeriğin ekran görüntüsünü aldığı zaman bundan haberiniz olmayacak. Oldukça tepki çekeceğe benzeyen bu durum, neden kaldırılıyor tam olarak da anlaşılamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler’inde alışveriş dönemi de başladı

Instagram üzerinden ticaret yapan markalar, artık popüler Hikayeler’in interaktif satış yapısını da kullanabiliyor. Yeni dönemde Hikayeler üzerine yerleştirilen “alışveriş sepeti” simgesiyle içerikteki ürünler hızlı şekilde satın alınabiliyor. Bu sayede hem kişiler hem de markalar için güzel bir adım atan platform, sürekli olarak yenileniyor.

İlgili Video

Google’ın ilginç uygulaması