reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Sıkı “Instagram Direkt” paylaşımcılarını memnun edecek özellik

Facebook’un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, Hikayelerin güvenliğini artırmaya yönelik yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik oldukça da güzel görünüyor.

Kişiler 2017 Eylül ayından bu yana oluşturdukları Instagram Hikayeler‘ini direkt mesaj olarak arkadaşlarına gönderebiliyor. Bu özel olarak gerçekleşen süreçte gönderilen Hikayeler cevap verildikten sonra kayboluyor. Ancak arada geçen süre birçok kişi uzun geliyor. İşte şirket bu konuda yeni bir altyapı kullanmaya başladı. Buna göre özel gönderilen Hikayeler artık karşı taraf tarafından “bir kez görüntülensin, tekrara izin verilsin ya da sohbet içerisinde tutulsun” seçenekleriyle özelleştirilebiliyor. Bu gizlilik kontrolü ile süreci biraz daha güvenli ve özel hale getiren Instagram, Snapchat benzerliğine bir taş daha koymuş görünüyor. Bu özelliğin kişilerin direkt mesaj altyapısıyla daha hassas içerikler göndermesine aracı olacağı da söyleniyor. Ancak bu hiç mantıklı görünmüyor ve genel olarak yapılmaması gerekiyor. Yeni seçeneklerin herkese gelmesi içinse biraz zamanın geçmesi gerektiği belirtiliyor.

Instagram

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler için çalışmaya devam ediyor

Platform, Hikayeler için bir güvenlik özelliğini de geçen ay müjdelemişti. Biliyorsunuz her zaman bu hikaye paylaşımlarını kaydetmek (Ekran görüntüsü alma) isteyenler olabiliyor. İşte yeni özellik bu tarafta öne çıkıyor. Servis artık paylaştığınız Hikayeleri telefonlarına kaydedenleri size bildiriyor. Hem fotoğraf hem de video için çalışan özellik, kişilere konu hakkında bilgilendirici mesajlar da çıkartıyor. Bir daha fotoğraf ya da video kaydı yaparsan, içeriği yayımlayan bunu görebilecek tarzı bir uyarı geçiliyor.

İlginizi çekebilir