reklamı kapat

POPÜLER

HBO, Game of Thrones’a kardeş dizi istiyor

Aylar önce Game of Thrones‘a bir kardeş dizi gelebileceğine dair ilk haberler yapılmıştı. Şimdi HBO‘nun bu tarz bir projeyi ciddi olarak değerlendirdiği ortaya çıktı.

Game of Thrones, Amerikan televizyonunun en fazla izlenen yapımları arasında yer alıyor. HBO’da ekrana gelen yapımın iki sezon sonra son bulacağı kesinleşti. Durum böyle olunca Game of Thrones’un yerini dolduracak bir proje arayışı başladı. Şimdilerde Westworld benzer şekilde ilgi odağı olmayı başardı. Ancak öte yandan Game of Thrones’un kardeş dizisine dair resmi konuşmalar devam ediyor.

Projenin hala konuşulduğunu HBO’nun programlar müdür Casey Bloys dile getirdi. Entertainment Weekly‘e konuşan Bloys “Şimdilik ön konuşmaların yapıldığını söyleyebilirim. Keşfedilebilecek farklı alanlar var ancak henüz herhangi birine işaret edip ‘Bunu yapacağız’ diyemem.” sözlerini sarf etti. Geçtiğimiz sene HBO’nun başında yer alan Michael Lombardo da benzer açıklamalarda bulunmuştu. George R. R. Martin, David Benioff ve Dan Weiss‘ın güzel bir fikri olduğu sürece böyle bir projeye açık olduklarını dile getirmişti.

Game of Thrones’la bağlantılı bu dizi projesinin hangi dönemi konu edeceği henüz bilinmiyor. Ancak Westeros oldukça uzun ve renkli bir geçmişe sahip. Robert Baratheon‘un isyanından Targaryen‘lerin tarihine kadar pek çok ilgi çekici dönem bulunuyor. Tüm bunları bir araya getirecek bir yapım en az Game of Thrones kadar ilgi görebilir.