reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones’un kardeş dizilerinden ilk bilgiler

13 Ocak 2018

Game of Thrones‘un son bulmasına kısa bir zaman kala gözler ufak ufak Westeros‘un entrika dolu dünyasında geçecek yeni dizilere kayıyor. Geçtiğimiz bahar aylarında duyurulan projelere dair ilk detaylar sonunda ortaya çıktı. Açıklananlar fanatik Game of Thrones hayranlarını üzecek cinsten.

Kısaca hatırlamak gerekirse, Game of Thrones’un bitmesiyle oluşacak boşluğu dolduracak proje arayışı çok önceye dayanıyor. HBO‘nun bu konudaki çalışmaları ise geçen mayıs ayında kesinlik kazanmıştı. Böylece dört farklı dizinin geliştirildiğini öğrenmişti. O dönemde her hikayeyi farklı bir yazar grubunun kaleme aldığı, David Benioff ve Dan Weiss‘in bu kardeş dizilerde sadece yapımcı olarak yer alacağını açıklamıştı. Ardından George R. R. Martin beşinci bir proje daha olduğunu, bunda kendisinin de çalıştığını ifade etmişti. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen bu projelere dair net bir bilgiye kavuşamamıştık. Sonunda bu durum değişiyor.

Geçmişe yolculuğa hazır olun

TVLine, HBO’nun başındaki isim olan Casey Bloys ile konuştu ve Game of Thrones bağlantılı projeleri sordu. Bloys ise pek çok hayranın hayallerini yıkacak sözleri sarf etti: “Yeni diziler çoktan tanıyıp sevdiğimiz karakterlere yer vermeyecek. Fakat onlarla akraba farklı kişileri görebiliriz.” Bu sözler önceki tahminlerimizde haklı olabileceğimiz anlamına geliyor. Yeni projeler Westeros’un geçmişine gidip, ismen duyduğumuz bazı olayları ekrana taşıyabilir. Sevdiğimiz karakterleri göremesek bile Westeros’un tarihini izlemek güzel olacak diye umuyoruz.

İlgili video