reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Yeni Game of Thrones dizi projelerinden sevindiren haber

Game of Thrones’un son bulmasına kısa bir zaman kalmış olabilir fakat Westeros maceramız yakın gelecekte bitecek gibi görünmüyor. HBO‘nun beş yeni projeyi geliştirme aşamasında olduğunu zaten biliyoruz. Görünen o ki dizilerin tutması için hiçbir masraftan kaçınılmayacak!

Kısaca hatırlatmak gerekirse Game of Thrones‘tan sonra izleyici karşısına çıkacak beş farklı proje tasarlanıyor. Bunların hepsinin HBO’dan onay alacağını söylemek çok iyimser bir yaklaşım olur ancak en azından birkaç tanesini seyretme fırsatı elde edeceğiz gibi görünüyor. Önceki açıklamalara bakılırsa dizilerin tamamı Westeros’un geçmişini konu edecek. Yani Game of Thrones’un finalinden sonra neler yaşandığını görme fırsatımız olmayacak. Onun yerine geçmişin ilgi çeken olaylarına değinilecek. Üstelik HBO bu yeni projelerin tutması için ciddi miktarları gözden çıkartmış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İddialı sözler

HBO adına INTV konferansına katılan Francesca Orsi, Game of Thrones’un kardeş dizileri hakkında da konuştu. Bu projelerin kanatlanıp uçabilmesi için çaba sarf edeceklerini ifade etti. Fakat henüz ekrana gelmeyen bu projelere Game of Thrones’un sekizinci sezonundaki kadar bütçe ayırmalarının imkansız olduğunu söyledi. Başlangıcı üçüncü sezonun bütçesi civarında tutacaklarını açıkladı. İlk sezon bütçesi olarak 50 milyon doların yeterli olmayacağını ifade etti.

Biliyoruz ki 50 milyon dolara çekilen nice şahane filmler bulunuyor. HBO ise bundan çok daha fazlasını kardeş dizilerden birine ayırmayı planlıyor! Yapılan tüm bu masraflar projelerden birinin tutmasına yeterli olacak mı, zaman gösterecek.

Game of Thrones 7. sezon fragmanı