reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin’den önemli ipucu

Bizler hala Game of Thrones’un yedinci sezonunu konuşuyorken George R.R. Martin yaptığı açıklamalarla hepimizi heyecanlandırıyor. Bildiğiniz gibi Game of Thrones yakında son bulacak fakat Westeros’la bağlantılı hikayeler izleyici karşısına çıkmayı sürdürecek. Görünen o ki bu projelerden biri fazlasıyla merak ettiğimiz dönemlerden birini ekrana taşıyabilir!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Game of Thrones’la bağlantılı dört farklı projesinin üstünde çalışıldığını öğrenmiştik. Farklı yazarlar tarafından geliştirilen bu dizilerin konusu ise gizli tutulmuştu. Ardından George R.R. Martin çıkıp beşinci bir proje daha olduğunu açıkladı. Üstelik Bryan Cogman ile birlikte bu hikayenin yaratıcılığını üstlendiğini dile getirmişti. Aradan geçen sürenin ardından ilk ipucu yine ünlü yazar tarafından paylaşıldı.

“Tıpkı diğer dört proje gibi bu dizi de Game of Thrones’tan öncesini anlatıyor. Ancak beşinci proje Game of Thrones’un varisi olabilir. Bryan Cogman’ın yazdığı dizi serinin hayranlarını heyecanlandıracak bir uyarlama olacak. Westeros tarihinin en heyecanlı dönemini konu edecek. Ben de her adımında Cogman ile birlikte çalışacağım.”

Martin’in bu projenin bir uyarlama olacağını dile getirmesi akıllara The World of Ice & Fire: The Untold History of Westeros‘u getiriyor. Westeros tarihini özetleyen bu kitap antik çağı, Targaryenlerin hükmettiği dönemi, ejderhaların düşüşünü ve Robert Baratheon’ın isyanını anlatıyor. Game of Thrones’ta belli aralıklarla anılan farklı dönemlere ışık tutuyor. Hepimiz özellikle Robert’ın isyanını görmek istiyoruz. Fakat Targaryenlerin Westeros’u nasıl ele geçirdiğini görmek de fazlasıyla ilgi çekici olabilir.