reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm

Yeni Game of Thrones dizileriyle ilgili George R.R. Martin’den ipucu

Game of Thrones 8. sezon ile macerayı artık bitirmek üzere. Peki ya yeni diziler? George R.R. Martin bu konuda ilgi çekici bir açıklama yapıyor.

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm dün gece itibarıyla geride kaldı ve artık elimizde sadece 2 bölüm bulunuyor. 6. bölümle beraber büyük finali yayınlayacak olan dizi, hikayeye bir nokta koyuyor; hayranlara da veda ediyor. Ancak HBO elbette işi burada bitirmiyor. Böylesine büyük bir yapımın geniş hayran kitlesini canlı tutmak için yeni Game of Thrones temalı diziler yolda. Peki bu diziler ne alemde dersiniz? İşte George R.R. Martin yeni blog yazısında bu konuya değiniyor. Kişisel blogunu hayli aktif tutan yazar, küçük ipuçları da vermeyi ihmal etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizilerden biri iptal edilmişti

Martin’in açıklamasına geçmeden önce kısa bir hatırlatma yapalım. HBO mevcut dizi bitmeden 5 tane Game of Thrones’un evreninde geçecek yeni dizi projesi başlatmıştı. Bu projelerden birinin yakın zamanda iptal edildiğini öğrenmiştik. O haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Projelerden en çok öne çıkan ise Naomi Watts’u başrolüne oturtan yapımdı. Martin bu yapımı The Long Night ismiyle ansa da HBO bunun resmi isim olmadığını açıklamış ve şimdilik durumu isim açısından netleştirmemişti. Ancak The Long Night çekim aşamasına kadar ilerledi. Peki diğer 3 dizi projesi ne alemde? İşte George R.R. Martin bizi bu konuda bilgilendiriyor. Yazarın paylaştığı blog yazısı şu şekilde:

Televizyondan bahsetmişken; okuduğunuz her şeye inanmayın. İnternette yer alan haberler güvenilmez. 5 farklı Game of Thrones varisi üzerinde çalışıyorduk ve 3 tanesi ile ilgili çalışmalar hala başarılı bir şekilde ilerliyor. The Long Night olarak bahsetmemem gereken yapım bu yılın sonlarına doğru çekilmeye başlanacak. Diğer iki dizi ise şimdilik senaryo aşamasında ama sınıra yaklaşıyor. Ne hakkındalar? Bunu söyleyemem. Ancak belki bazılarınız Fire&Blood’un bir kopyasını alıp teorilere başlayabilir.

Martin’in açıklamaları iptal edilen projelerden birini aydınlatırken, bir başka projenin daha iptal edildiği sinyallerini veriyor. Çünkü 5 dizi olarak planlanan projede “3’ü başarılı bir şekilde devam ediyor” derken bu 3’lüye The Long Night’ı da dahil ediyor. Bu da geriye durumu belirsiz bir dizi daha bırakıyor. Öte yandan Martin’in 6. kitap yerine yazıp çıkardığı Fire&Blood, üzerine çalışılan projelerden birine kaynak olacak gibi görünüyor. Ancak teorilere başlama konusunda emin değiliz. Ne de olsa ana dizi, kitabın kehanetlerine pek de sadık ilerlemedi. The Long Night ise bu yıl çekimlerine başlayarak muhtemelen 2021 gibi bizlerle buluşacak. Martin’in yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı