reklamı kapat

POPÜLER

George R.R. Martin Game of Thrones açıklaması

George R.R. Martin’den umutlandıran Game of Thrones açıklaması

Game of Thrones 8. sezon bölümleri için geri sayımı başlatmışken, George R.R. Martin yeni bir açıklama ile kitap serisine dair umutlarımızı yeşertti.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones 8. sezon ile kitap serisinden önce finale kavuşacak. George R.R. Martin, 7 kitap olarak tasarladığı bu evrenin altıncı kitabında sıkışıp kaldığı için, dizi bir noktadan sonra kendi yolunda gitmeye karar vererek bizi “aynı sona farklı şekilde” ulaştıracağını açıklamıştı. Kitap serisine dair tüm umutlarımızı yavaş yavaş kaybetmişken George R.R. Martin bir açıklama yaptı. Bildiğiniz gibi Martin, altıncı kitabı yazmadığı dönem içinde Targaryen’leri anlatan yeni bir kitap çıkardı. Fire & Blood isimli bu kitabının hayli meşgul edici tanıtım sürecinden sonra, Martin altıncı kitabı bitirmeye hazır gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Westeros’a geri döndüm”

Martin, resmi blogunda yeni kitabıyla ilgili tanıtım anılarını heyecanlı heyecanlı anlatırken, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin artık bir sona kavuşmasını isteyen kızgın hayranları da unutmamış. Martin blog yazısını şöyle tamamlıyor: “Ben yalnızlık kaleme ve Westeros’a geri dönüyorum. Yarın olmayacak, önümüzdeki hafta da olmayacak ancak siz Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin sonuna ulaşacaksınız. Bu sırada Game of Thrones’un final sezonu geliyor ve henüz resmi olarak The Long Night ismiyle açıklanmayan dizi de oyuncularına kavuşuyor. Birkaç dizi daha yazılıyor… Başka havalı şeyler de yapım aşamasında. Gelen tek şey kış değil anlayacağınız.

Uzun lafın kısası tüm bu açıklamadan anladığımız, Martin kitabı bitirmek için evine geri dönmüş durumda. Yakın zamanda da kitap çıkmayacak ancak en azından altıncı kitaba kavuşacağız gibi görünüyor. 7. kitap içinse o kadar emin değiliz. Bir 10-15 yıl daha bekleyecek vakit var mı bilemiyoruz. Martin’in blog yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

8. sezonun yayınlanan ilk fragmanı