reklamı kapat

POPÜLER

2018 Volkswagen Passat GT

Volkswagen’den “resmiyeti” ortadan kaldıran 280 beygirlik sportif versiyon: 2018 Passat GT

Detroit Otomobil Fuarı ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen 2018 Volkswagen Passat GT, sınırlı üretim adediyle kullanıcılarla buluşacak.

Son dönem içerisinde 2019 model yılıyla gelecek olan yeni jenerasyon Touareg ile gündemimize gelen Volkswagen, Detroit Otomobil Fuarı‘nın katılımcıları arasında yer alıyor. Organizasyona halihazırda sunduğu güncel modellerinin yanı sıra sürpriz bir hamle ile sınırlı üretim bir çalışmasını da getiren Amerika ekibinin odağında Passat var. Versiyonlar arasında en sportif nitelikleri barındıran ve Passat GT olarak isimlendirilen modeli sadece Amerika’da sunacağını açıklayan Volkswagen yetkilileri, bu hamle ile meraklılarını üzebilir. Kaputunun altındaki ünitesiyle bizim ayrıca ilgimizi çekmeyi başaran projenin satışı ise temmuz ayından itibaren kademeli olarak başlayacak.

Tasarımsal farklar

Volkswagen’ın R-Line donanım paketi üzerine geliştirdiğini açıkladığı Passat GT’in dış bölümünde fark yaratan ufak tefek noktalar var. LED ışıklandırma grubu birebir şekilde en üst donanım paketinden alınan araçta, tampon da benzer şekilde aktarımı gerçekleştirilen parçalar arasında. Burada en önemli farkını bal peteği formlu hava kanalı, arka tampon, arka spoiler, çift çıkışlı egzoz ve GTI versiyonlarını akıllara getiren kırmızı renk ızgara şeritleriyle ortaya koyan araçta, aynaların ve tavanın gövde renginden farklı oluşu gözlerden kaçmıyor. Volkswagen Amerika’nın jant bölümünde 19 inç‘lik bir set kullandığını da belirtmeden geçmeyelim. Kokpit bölümünde çok farklı bir karakter barındırmayan Passat GT’de piano black ve karbon fiber detaylar ufak dokunuşlar olarak kendisini gösteriyor.

VR6 motor farkı

Projenin en dikkat çeken kısmının kaputunun altında olduğunu söylesek çok da yanlış olmaz. Yakın zamanda Arteon R projesi ile birlikte gündeme gelen VR6 motor versiyonu kullanılıyor. 3.6 litre hacminde olan bu motor Passat GT’ye 280 beygir güç ve 350 Nm tork gibi değerler sunuyor. Altı ileri otomatik şanzımanla kombin edilen motorun yüz kilometredeki ortalama tüketim değeri 11-12 litre civarında seyrediyor. Opsiyonel donanım parçalarıyla da kişiselleştirilebilecek olan Volkswagen Passat GT, Amerika’da 29.940 dolar‘dan başlayan fiyatla alıcı bulacak.