reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Volkswagen-Passat
Volkswagen-Passat
Volkswagen-Passat

Yeni Volkswagen Passat ve öne çıkan özellikleri

Kısa bir süre önce Amerika versiyonu tanıtılan yeni Volkswagen Passat’ın şimdi de Avrupa versiyonu tanıtıldı. İlk kez Detroit Otomobil Fuarı’nda duyurulan 2020 Volkswagen Passat, kardeşi Jetta’dan izler taşıyor.

Yeni tasarımı ve yeni teknolojileriyle fark yaratan yeni Volkswagen Passat, selefine kıyasla daha net bir dış tasarıma sahip. Otomobilde daha sportif bir görünüm için pürüzlü çizgiler ve kenarlar kullanılıyor. Genişletilmiş bir ızgaraya ve standart ince LED farların tercih edildiği otomobilin arkasında da ince LED kuyruk lambalar bulunuyor. 17 inçlik jantların standart olarak sunulduğu otomobili 18 veya 19 inç jantlarla da satın almak pek tabii mümkün. 1.5 TSI motoruyla 150 beygir güç üreten otomobilin 190 ve 272 beygir güç üreten versiyonları da otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. 2 litre hacimli TSI motor seçeneğine bakıldığında ise karşımıza 187 ve 268 beygirlik motorlar göze çarpıyor. Hibrit Passat GTE ise 1.4 TSI motoru bünyesinde barındırıyor. Elektrikli motorla birlikte 215 beygir güç üretebilen Passat GTE’de 6 ileri DSG şanzıman bulunuyor.

Volkswagen Passat
Volkswagen-Passat
Volkswagen-Passat
Volkswagen-Passat

Volkswagen Passat’ta dört renk seçeneğiyle kumaş, V-Tex (suni deri) ve Nappa deri koltuklar sunuluyor. Ön ve arka ısıtmalı koltuklar, çift bölgeli otomatik klima kontrolü, yağmur algılayıcı ön cam silecekleri, elektrikli katlanır ısıtmalı yan aynalar ve adaptif viraj farları yeni Passat’ta sunulan diğer yenilikler arasında. Bilgi-eğlence sistemindeki en büyük değişiklik ise cam kaplı yeni bir görünüm olarak karşımıza çıkıyor. Otomobil Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink dahil olmak üzere çeşitli servislere destek veriyor.

Fender imzalı ses sistemiyle yüksek ses performansı sergileyen Volkswagen Passat’ta ileri çarpışma uyarısı, kör nokta izleme, yaya izlemeli ön otomatik acil frenleme ve arka trafik uyarısı standart olarak geliyor. Adaptif cruise kontrol sistemi, şerit tutma yardımı ve park direksiyon asistanı isteğe bağlı olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Passat Türkiye’de ne zaman satışa sunuluyor?

Yeni Passat’ın önümüzdeki aylarda Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

İlgili video

Yeni Volkswagen Passat ve tüm yenilikleri