reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’in renk seçeneklerine yakın bakış [Video]

Geçtiğimiz günlerde iPhone 8‘in sadece üç renk seçeneğine sahip olacağı sızmış ve bu haber Roze Altın ya da Siyah (mat) modelini bekleyenleri üzmüştü. YouTuber Danny Winget‘ın yeni videosu, elimizdeki renk seçeneklerine yakından bakmamızı sağlıyor.

iPhone 8’in beyaz, siyah ve altın renk seçeneğiyle geleceği söyleniyor. Ancak burada asıl dikkat çekici olan altın renk seçeneği. Renk, iPhone’un bildiğimiz altın tonunda sunulmayacak. Bakırımsı bir altın rengi kullanacağı söylenen Apple’ın renk seçeneklerine dair en iddialı değişimi de bu olmuş. Tabii maket üreticileri de boş durmamış ve iPhone 8’e dair sızdırılan tüm güvenilir kaynakların bilgilerini birleştirerek üç renk seçeneğinin de birer maketini üretmiş. Böylelikle cihaz çıkmadan tasarıma dair aşağı yukarı net bir fikrimiz oluşmuş oluyor.

Söz konusu maketlerde en korkunç görünen model ise elbette bakır olan. Winget’ın videosunda da görüldüğü üzere maketin kenarlarında daha açık altın rengi, parlak bir çerçeve tercih etmiş maketi üretenler. Arka gövde ise daha koyu bakır tonlarında. Hem beyaz hem de bakır modelde ise aynı ortak sorun var: Beyaz çerçeveli ön panel. Bunun tasarımın son haline yansıyıp yansımayacağı bilinmiyor, ancak incecik dahi olsa o beyaz çerçeve tasarımı kesinlikle negatif yönde etkiliyor. iPhone 8’in iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile tanıtılması ve aynı tarihte satışa sunulması bekleniyor. Ancak cihazın iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’a kıyasla ilk etapta sınırlı sayıda çıkacağı da söylenenler arasında.

VİDEO