reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones cephesinde hayranları üzecek gelişme

Game of Thrones önümüzdeki ay yedinci sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Heyecanla beklediğimiz dizi cephesinde şimdi de üzücü bir gelişme yaşandı.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones adım adım sona yaklaşıyor. Üstelik büyük merak uyandıran yedinci sezonu normalde alıştığımızdan çok daha uzun bir süre beklememiz gerekti. Bunun nedeni olarak da Westeros‘a kışın gelmesi gösterildi. Yani uygun çekim koşullarının sağlanabilmesi için beklemek gerekiyordu. Yedi bölümden oluşan yedinci sezon bahar ayları yerine temmuz ayında ekrana gelecek. Tam hasretin son bulmasına sevinecekken, Game of Thrones hayranlarını üzecek bir gelişme yaşandı.

Entertainment Weekly, HBO kanalının programlar müdürü Casey Bloys ile bir röportaj gerçekleştirdi. Burada ona Game of Thrones’un final sezonunun ne zaman ekrana geleceği de soruldu. Bloys son bölümlerin senaryosunun henüz yazılmadığını, ancak hikaye tamamlandıktan sonra çekim programının oluşturulabileceğini dile getirdi. Kısacası senaryoların tamamlanması, programının hazırlanması ve çekimlerin gerçekleştirilmesi derken Game of Thrones’un sekizinci sezonu 2019’a kadar sarkacak gibi görünüyor. Gecikme yetmezmiş gibi bir de bu uzun bekleyişin ardından sadece altı bölümden oluşan bir sezon seyredeceğiz.

Her ne kadar final sezonu gecikecek gibi dursa da Game of Thrones’un yedinci sezon bölümleri 16 Temmuz‘dan itibaren ekrana gelecek.