reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones yedinci sezonu önemli bir rekorla sonlandırdı

Dünyanın dört bir yanında heyecanla takip edilen Game of Thrones yedi bölümlük bir maceranın ardından uzun bir ara veriyor. Sevilen dizi yedinci sezon finalini kendi rekorunu kırarak yaptı.

Tüm yaz konuştuğumuz Game of Thrones, Amerikan televizyonunun en ilgi çeken dizileri arasında yer alıyor. Kablolu yayın yapan bir kanalda ekrana gelmesine rağmen izlenme rekorlarını alt üst etmeyi başarıyor. Daha temmuz ayında Game of Thrones’un yedinci sezona önemli bir rekorla başladığını duyurmuştuk. Dragonstone ilk günkü izlenme sayısıyla kendi rekorunu kırmış ve en fazla izlenen bölümle karşımıza çıkmıştı. Geride bıraktığımız yedi haftadan sonra Game of Thrones bir kez daha aynı rekoru kırmayı başardı!

Tam 80 dakika uzunluğundaki The Dragon and the Wolf isimli sezon finali Game of Thrones tarihinin en fazla izlenen bölümü oldu. HBO’nun paylaştığı verilere göre bu bölümü 12.1 milyon kişi canlı yayında izledi. İnternet üzerinden sonradan seyretme olanağı sunan HBO GO’daki rakamları da ekleyince izlenme sayısı 16.5 milyona ulaşıyor. Bölümün toplamda elde edeceği izlenme oranı ise şimdiden büyük merak konusu.

Game of Thrones’un sadece altı bölümden ibaret olacak sekizinci sezonunun ne zaman ekrana geleceği henüz belli değil. Yeni bölümlerin 2018’in sonunda ya da 2019’un başlarında yayınlanması bekleniyor. Bakalım dizinin final sezonu ne gibi rekorlara imza atacak?