reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 7. sezona rekorla başladı

Televizyonun en fazla ilgi çeken işlerinden biri olan Game of Thrones uzun bir bekleyişin ardından yedinci sezonuyla ekranlara döndü. Üstelik başlangıcı bir rekorla yaptı.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones senaryodaki beklenmedik gelişmelerin yanı sıra reytingler noktasındaki başarısıyla da tanınıyor. Bu fantastik yapımın izleyici sayısı her sezon artıyor. Yedinci sezon da istisna olmadı. Sezonun ilk bölümü olan Dragonstone toplamda 16.1 milyon izleyiciye ulaşmayı başardı. Bu da dizinin seyirci sayısını geçtiğimiz sezon başından bu yana yüzde 50 artırdığı anlamına geliyor. Nielsen‘in verilerine göre Game of Thrones’un uzun zamandır beklenen yeni bölümünü canlı olarak izleyenlerin sayısı 10.1 milyon. Geriye kalan 6 milyonluk seyirci kitlesi ise HBO’nun farklı platformlarından geliyor. Bunlar arasında bölümün tekrarları, internet üzerinden yapılan izlemeler ve DVR (kaydedip izleme) gibi farklı alternatifler yer alıyor. Tüm bu platformların bir araya getirilmesiyle Dragonstone‘un ilk günkü izlenme sayısı 16.1 milyona ulaştı. Bu da hem Game of Thrones hem de HBO açısından bir rekor anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra Game of Thrones sosyal medyanın da galibi oldu. Twitter’ın verilerine göre pazar akşamı ekrana gelen bölümün ardından diziyle alakalı 2.4 milyon tweet atıldı. Bu da Dragonstone’un en fazla konuşulan Game of Thrones bölümü olduğu anlamına geliyor.