reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones her alanda lider olduğunu kanıtlıyor

Yedinci sezonuyla ekranlara geri dönen Game of Thrones her alanda lider olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Sevilen dizinin yeni sezona rekor reytinglerle başladığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Şimdi Game of Thrones’un yasa dışı indirilen diziler içinde de liderliği elden bırakmadığı anlaşıldı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Game of Thrones’un Dragonstone isimli bölümü geçtiğimiz pazar günü izleyici karşısına çıktı. Yedinci sezonu başlatan bu bir saatlik macera toplamda 16.1 milyon izleyiciye ulaşmayı başardı. Nielsen‘in verilerine göre izleyicilerin 10.1 milyonu bölümü canlı olarak izledi. 6 milyonluk izleyici kitlesi ise bölümün tekrarları, internet üzerinden yapılan izlemeler ve DVR (kaydedip izleme) gibi farklı alternatiflerden geliyordu. Tüm bu veriler değerlendirildiğinde Dragonstone, Game of Thrones’un ilk 24 saat içinde en fazla izlenen bölümü olmuştu. Şimdi bu keyifli bölümün bir başka platformda daha lider olduğu ortaya çıktı. O da yasa dışı indirilmeler.

TorrentFreak‘in paylaştığı verilere bakılırsa Game of Thrones’un yedinci sezonuyla bir kez daha zirvede başladı. Yasa dışı ilk kopya bölümün yayınının bitmesinden hemen sonra ortaya çıktı. Dragonstone isimli bölüm ilk 24 saat içinde 130,000 farklı kaynak üzerinden internette yayılmaya başladı. Bu rakam yasa dışı indirilmeler noktasında yeni bir rekor anlamına geliyor.