reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 7. sezon fragmanından rekor

Amerikan televizyonunun en fazla ilgi gören dizilerinden biri olan Game of Thrones bu iddiasını geçtiğimiz günlerde paylaşılan fragmanıyla da kanıtladı. Yedinci sezona özel hazırlanan tanıtım izlenme rekoru kırdı.

Bildiğiniz gibi HBO merakla beklenen yedinci sezon fragmanını 24 Mayıs’ta gün yüzüne çıkarttı. Deadline’ın haberine göre bu fragman 24 saat gibi kısa bir sürede 61 milyon izlenme sayısına ulaştı. Elbette bu rakam HBO’nun paylaşım yaptığı tüm platformları kapsıyor. Bunlar arasında YouTube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyadaki tüm önemli mecraları yer alıyor.

Fragmanın ne kadar fazla izlendiğini netleştirmek adına birkaç farklı parametreden bahsetmek mümkün. Bunların başında dizinin altıncı sezon fragmanının ilk günde 30 milyon izleme sayısına ulaştığını dile getirmek gerekiyor. Aradan geçen bir yılın ardından giderek sona yaklaşan dizi kendi rekorunu kırmış oldu. Üstelik yedinci sezon fragmanı sadece Game of Thrones veya HBO’nun rekorunu kırmakla kalmadı, televizyon sektörü için de oldukça önemli bir kilometre taşı oldu. Bu sayede Game of Thrones, Amerikan televizyonunun en fazla izlenen fragmanına imza atmış oldu.

Birçok farklı rekora imza atan Game of Thrones fragmanını buradan seyredebilirsiniz. Son olarak merakla beklenen bölümlerin 16 Temmuz‘dan itibaren ekrana geleceğini de hatırlatalım.

YORUMLAR