reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm

Game of Thrones 8. sezon Türkiye’de ne kadar izlendi?

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm yurt dışında izlenme rekorları kırarken, dizinin bu sezonunun izlenmeleri Türkiye’de nasıldı dersiniz?

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile ekranlara vedasını gerçekleştirdi. Dizinin final sezonu ise HBO için tam bir başarı öyküsüne dönüşmüştü. Kendi tarihinde en çok izlenen ilk 3 bölümü 8. sezondan çıkan yapım aynı zamanda final bölümüyle de HBO tarihi boyunca yayınlanan yapımlar arasında en çok izlenen bölüm olarak zirveye oturmuştu. Bu verilerin Türkiye için de bir karşılığı bulunuyor elbette. Game of Thrones’un hakları Digiturk‘te yer alıyordu. Her hafta ilk gösterimini Amerika ile aynı anda Türkçe altyazı ile gerçekleştiren dizi aynı zamanda tekrarlarıyla da gösterim düzenledi. beIN Sci Fi kanalında yayınlanan yeni bölümler beIN Connect uygulamasından da anlık olarak ya da daha sonra izlenebiliyordu. Digiturk izlenme verilerini de bizlerle paylaştı.

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ardından paylaşılan izlenme verileri

Paylaşılan açıklama, Digiturk’un internet tabanlı uygulamaları üzerinden elde edilen veriye dayanıyor. Firma 8. sezonun çevrim içi uygulamaları aracılığıyla 1 milyon 91 bin 608 saatlik izlenme sayısına ulaştığını söylüyor. Bu veriyi anlamlandırabilmek için dizinin 7. sezon izlenmeleri de paylaşılmış. 7. sezon firmanın servisleri aracılığıyla 399 bin 384 saatlik izlenmeye ulaşabilmiş. 8. sezon ile yüzde 173’lük devasa bir artış olduğu görünüyor. Final sezonu sadece HBO’ya değil dizinin yayınlandığı tüm ülkelerde yayıncı kuruluşa başarı getiriyor.

Bir de dizi için Digiturk’ün dizi paketini satın alanlar var elbet. Basınla paylaşılan verilerde bu bilgiye de değinilmiş. Firma dizi paketinin üye sayısının final sezonunun etkisiyle yüzde 14 arttığını kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8. sezon 6. bölümün Türkiye’de izlenme sayısı

Bir de elbette final bölümünün verileri var. 6 haftalık bu uzun maratonda izleyiciler Demir Taht’ta kimin oturduğunu öğrenmek için sabırsızlanıyordu. Bu noktada da etkileyici bir veri ortaya çıkmış durumda. Digiturk’un internet tabanlı uygulamaları üzerinden final bölümünü 255 bin izleyici seyretmiş. Televizyon üzerindense 80 bin abonenin ekran başında olduğu belirtiliyor.

Bu veriler Digiturk için de rekor değeri oluşturuyor. Bundan sonra yayınlanacak yapımlarda benzer bir performans görebilir miyiz merak konusu. Ancak Game of Thrones’un izlenmelerini geçebilmenin pek kolay olmayacağı kesin.

Küçük bir hatırlatma da eklemeden geçmeyelim. Dizi sonlanmış olabilir. Ancak 26 Mayıs’ı 27 Mayıs’a bağlayan gece, Türkiye saati ile 04:00’da 8. sezon 7. bölüm olarak bizi bir belgesel bekliyor. 8. sezonun çekim aşamalarını anlatacak olan bu belgesel, rekordan rekora koşan bu sezonun arka planına ilişkin daha fazla veri sağlayacak. Ejderha sahnelerinden gece savaşına kadar pek çok unutulmaz anı ekrana taşıyacak olan belgeselde oyuncuların ve çekim ekibinin yorumları da yer alacak. Belgeseli de aynı şekilde Türkçe altyazıyla doğrudan televizyondan veya çevrim içi uygulama aracılığıyla izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı