reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm sonrası yayınlanan Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm fragmanı

Veda vakti geldi; Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm fragmanı [İzle]

Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm, Demir Taht savaşını ekranlara taşıdı. Şimdi sırada dizinin uzun zamandır beklenen büyük finali var. Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm finale geri sayımı başlatıyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm fragmanıyla son kez karşımızda. Beşinci bölümle beraber kıyameti Kral Toprakları’na getiren dizi artık finale ilerlerken “Deli Kraliçe” hikayesini önümüze zorla servis etmiş durumda. Dizi yaratıcılarının kehanetleri tamamen çöpe attığı, izleyiciyi şaşırtmak, duygusal an yaratmak, ana hikayeyede devasa kurgu boşlukları oluşturma pahasına görsel açıdan farklılık yaratmak için katledilen dizide nihayet sona geldik. “Ya kahraman olarak ölürsün ya da bir kötüye dönüşecek kadar uzun yaşarsın” cümlesini bize tekrar tekrar hatırlatan dizi yaratıcılarının bu üstün başarısı karşısında nefessiz kaldık. Buradaki “kötüye dönüşen” ise Daenerys değil, doğrudan yaratıcıların kendisi oldu elbette.

Demir Taht’ın sahibi

Bu bölüm, Daenerys, Missandei’nin son arzusunda olduğu gibi şehri teslim olduktan sonra yakıp yıktı. Bunun pek çok açıklaması var elbette. Deli Kraliçe örgüsü de onlardan biri. Bir diğeri de Daenerys’in artık kendi için kaçış yolu görmemesi. Ölmesi durumunda bile Jon Snow’a bir krallık kalmasını istememesi olarak da yorumlanabilir. Bir sonraki bölümde ise karakterin tamamen çıldırdığını görebiliriz. Şu noktada ihtimaller üzerine konuşmanın ise pek bir mantığı kaldı mı emin değiliz.

Daenerys’in muhtemelen Jon tarafından öldürüleceği 6. bölüm öncesi ise son kehaneti de elbette göremedik. Cersei’nin kurgusal ölümünün daha kötü şekilde işlenebilmesi mümkün değil sanmıştık. Ancak Benioff ve Weiss’ın yeteneğini küçümsememek gerekiyormuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sezon adeta yokuş aşağı frenleri patlamış bir otomobil gibi ilerleyen sezon 4. bölümü ile dizi tarihinin en nefret edilen bölümünü yayınlamıştı. 5. bölüme hayranların tepkisi şimdiden merak konusu. Daenerys’in bir tirana dönüşmesini beklediğimiz 6. bölümün fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

8. sezon 6. bölüm, 19 Mayıs’ta büyük finali yapacak. Dizinin finali Türkiye saati ile 19 Mayıs’ı 20 Mayıs’a bağlayan gece 04:00’da Digiturk’un beIN Sci Fi kanalında yayınlanacak. Daha sonra tekrarını 20 Mayıs gecesi 23:00’da aynı kanal üzerinden izleyebilir ya da pazartesi gün içinde beIN Connect uygulamasından bölüme erişebilirsiniz.