reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Önemli isimler listede; Volkswagen grubunda ayrılık iddiaları

2030 yılı itibarıyla ürün planlamasını baştan aşağı değiştirecek Volkswagen, grup içerisinde de radikal hamleler atacak gibi görünüyor.

Tarihinde ilk kez bir modeli ön siparişle satışa sunan Volkswagen, şu sıralar elektrikli otomobil geleceğinin temellerini gerçeğe dönüştürmekle meşgul. Yaklaşık 3 yıldan günümüze kadar uzanan süreçte karşımıza çıkarttığı konsept projeler üzerinden altyapı oluşturan marka, açıkladığı planlara sadık şekilde ilerliyor. Tabi ki burada bir markanın da ötesinde Avrupa pazar payının bir numarası konumunda olan kocaman bir gruptan bahsediyoruz. Nitekim Audi, SEAT, Skoda ve Porsche gibi öne çıkan isimler de önümüzdeki yıl çok ciddi elektrik hamleleriyle karşımızda olacak. Volkswagen grubununun bir cephesi bu kadar hareketli günler geçirirken, içeride bulunan diğer markaların bulundukları konum itibarıyla süreci daha kademeli yürüttüğünü biliyoruz. Lamborghini ve Bentley gibi isimleri bu safhada dile getirmemiz çok da yanlış olmaz. Nitekim geçtiğimiz günlerde dış basında yer alan önemli bir iddia, grup içerisindeki bu önemli isimlerin satışa çıkartılabileceğini işaret ederek dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başardı.

Volkswagen ID. 3


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen grubunda adı geçen diğer markalar

Haberin detaylarına baktığımızda otomobilin yanı sıra Ducati gibi bir ismin elden çıkartılma noktasında olduğunu görebiliyoruz. Nitekim geçtiğimiz yıl içerisinde İtalya merkezli üretici için benzer detaylar ortaya çıkmış, hatta Harley-Davidson‘ın satın almaya talip olduğu satırlarına bile şahit olmuştuk. Lambo ve Bentley gibi markaların yanı sıra Bugatti ve Italdesign gibi önemli üreticilerin de elden çıkartılabilecekler arasında yer aldığını da özellikle belirtmek gerekiyor. Peki bu süreç somut adımlara dökülürse bizi neler bekliyor? Şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki Volkswagen grubunun 10-15 yıllık ürün planlama geleceği elektrik ve diğer alternatif kaynaklar üzerine. İşin elektrik kısmını ID markası üzerinden oluşturan şirket, bu devleri elden çıkartırsa tıpkı Volvo-Polestar örneğinde olduğu gibi yepyeni bir marka oluşumu içerisine girebilir. 2020 itibarıyla daha somut bilgiler üzerine şekillenmesi muhtemel olarak bu gelişmeler, otomobil endüstrisi için de önemli bir değişime meydan verebilir.

İlginizi çekebilir

2019 Skoda Kamiq