reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm

Maisie Williams’ın Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm sonrası pişmanlığı

Maisie Williams, Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm sonrası final sezonuyla ilgili bir itiraf paylaştı. Ünlü oyuncu en az hayranlar kadar üzülmüş durumda.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


8. sezonla ilgili sayısız içerik girdik. Bu içeriklerin ağırlıklı olarak eleştiri odaklı olduğunu söylemek de mümkün. 6 bölüme sıkıştırılan yapım, bu zamana kadar işlediği pek çok detayı göz önünde bulundurmazken, karakter gelişimlerindeki hızlı gidişat da sadece bizim değil izleyicinin de tepkisini çekti. Bir konuda ise dizinin yıldızlarından Maisie Williams, izleyicilerle benzer bir hissi paylaşıyor. EW‘a röportaj veren oyuncu, 8. sezon 6. bölümün ardından finale dair yaşadığı pişmanlığı itiraf ederken, Arya Stark’ın dizi finalindeki işlevsizliğini de bir anlamda ortaya seriyor.

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm finali sonrası “yapılamayanlar”

Williams’ın açıklamalarına geçmeden önce, oyuncunun sözlerini anlamlandırmak için biraz geçmişe gidelim. Bu sezon iki büyük kehanetin sonlanmasını bekliyorduk. Biri “vadedilmiş prens/Azor Ahai” kehanetiydi. Diğeri ise meşhur Cersei kehaneti. Kehanete göre Cersei kral ile evlenecek ve 3 çocuğu olacak, ancak hiçbiri kraldan olmayacaktı. Üç çocuğunun da altından tacı olacak ama üçü de ölecekti. Daha genç ve güzel bir kraliçe Cersei’yi tahtından edecek ve “küçük kardeşi” tarafından boğularak öldürülecekti. Cersei bütün hayatını bu paranoya ile yaşadı. Tyrion nefreti biraz da bundan geliyor. İkiz olsalar da doğum sırası sebebiyle Jaime’nin de küçük kardeş olması teorileri canlandırmıştı. Finalde Jaime’nin Cersei’yi öldüreceğinden emindik. Ya da en azından Jaime gibi görünen biri olsaydı…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada Arya devreye giriyor. 5. bölümde “Kraliçeyi öldürmeye” yola çıkan Arya’nin ölüm listesinin en önemli isimlerinden biri Cersei’ydi. Bu yüzden bazı hayranların teorileri Jaime’nin bir şekilde öleceği ve Arya’nın Cersei’yi kandırmak için Jaime’nin yüzünü giyeceği üzerine yoğunlaşıyordu. Jaime görüntüsünde Cersei’yi öldüren Arya bir şekilde, küçük bir kelime oyunuyla, kehaneti gerçekleştirmiş olacaktı. Ancak Arya, Night King zaferinden sonra bunların hiçbirini yapmadı. Cersei’nin sonunu değil, Jaime’nin sonunu yazmak isteyen senaristler, Cersei’ye merhamet dolu, neredeyse izleyicinin kalbine dokunacak kadar duygusal bir son yazdılar.

Şimdi gelelim Williams’ın açıklamasına. Williams final sezonu pişmanlığıyla ilgili şunları söylüyor: “Sette tekrar Lena ile olmak isterdim. O çok eğlenceli biri. Arya’nın Cersei’yi öldüren kişi olmasını isterdim. Üstelik bu onu öldürecek olsa bile… Cersei ve Jaime’nin bir araya geldiği noktaya kadar ‘Yüzünü çıkaracak ve Arya olduğunu gösterecek ve ikisi de ölecekler’ diye düşündüm. Arya’nın motivasyonunun bu olduğuna inandım hep.

Bunu düşünen Williams yalnız değil. Zaten Arya’nın motivasyonu da buydu. Ancak Benioff ve Weiss’ın, 6. sezonda Arya’nın ana görevinin Night King’i öldürmek olduğuna karar vermesi üzerine gerçekten güzel olabilecek bir ihtimalin üzeri de tamamen çizilmiş oldu. Biz de Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile zahmet edip 3 adım sağa kaymadıkları için ölen Jaime ve Cersei cesetleriyle kaldık. Bu romantik finali kim hayal edebilirdi ki…

Williams düşüncelerimizi yansıtma konusunda en başarılı oyunculardan biri. Çünkü yıldız isim açıklamalarına şöyle devam ediyor: “Bu Arya için Game of Thrones finali değil, bu bir mutlu son.” Benioff ve Weiss’ın anlamayı beceremediği en büyük detayı Williams çok başarılı bir şekilde anlamış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı