reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet

Genç sürücüler için Chevrolet emniyet kemeri teknolojisi [Video]

Ehliyetini yeni alan genç sürücüler için hayat kurtarabilecek nitelikte olan kemer sistemi, Chevrolet modellerinde standart olarak sunulacak.

Otonom sürüşün kapılarını açan temel güvenlik teknolojileri günümüz itibarıyla standart olarak sunulurken, kullanıcı deneyimleri de değişmeye devam ediyor. Özellikle kaza öncesi ve sonrası için ciddi çalışmaları içerisine alan bu ekosistem içerisinde, sürüşün başlama noktası için de basit ama kullanışlı parçalar var. 2015 itibarıyla özellikle genç sürücüler için “Teen Driver” adında güvenlik paketi tanıtan Chevrolet, bu paketi çeşitlendirmeye devam ediyor. Özellikle ebeveynlerin içine adeta su serpen maddeler arasında olacak emniyet kemeri teknolojisi, “Sürüş için kemer tak” adıyla ürün gamında kendisine yer bulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet modellerinde standart hale geliyor

Chevrolet kaynaklarından yapılan resmi açıklamaya baktığımızda, bu güvenlik önleminin yaz döneminden itibaren araçlara standart olarak geleceğini görüyoruz. Listede kendisine yer bulan ilk araçlar ise 2020 Traverse, 2020 Malibu ve 2020 Colorado olarak karşımıza çıkıyor. “Sürüş için kemer tak” işleyiş detayları ise basit temeller üzerine kuruluyor. Sürücünün araç içerisine giriş sağlamasıyla birlikte 20 saniye saymaya başlayan sistem, eğer bu zaman zarfı içerisinde kemer takılmadığını algılarsa sürücü ekranıyla birlikte hoparlörden sesli uyarı vermeye başlıyor. Bununla birlikte müzik sisteminin ses seviyesi belirli bir derece üzerine çıkartılamıyor ve çarpışma sistemleri otomatik olarak devreye giriyor.