reklamı kapat

POPÜLER

yerli minibüs Karsan e-Jest Electric

Avrupa çıkartması; yerli ve elektrikli minibüs yollarda

Karsan’ın elektrikli ve yerli minibüs modeli Jest Electric cephesinden tüm Türkiye’yi sevindirecek bir haber geldi. Model Avrupa yollarına adeta çıkarma yapacak.

Elektrikli araçlara olan ilgilinin git gide arttığı şu yıllarda Karsan cephesinden güzel bir haber geldi. Fransa, Almanya, Romanya, Portekiz ve Slovakya gibi ülkelerin yollarında görmeye başladığımız model için daha fazla sipariş de yolda. Siparişlerin çoğunun Bursa fabrikasında üretildiği model, teknik özellikleri ile de göz dolduruyor. Kalbini BMW üretimi elektrikli bir motora bırakan Jest Electric, 170HP güç ve 290NM tork üretiyor. 210 kilometreye kadar yükselebilen bir menzil sunan model 8 saate tamamen şarj olabiliyor. Bu süre hızlı şarj istasyonlarında 1 saate de inebiliyor. Rejeneratif fren sistemi sayesinde fren enerjisi de geri kazanılıyor. Bu sistem yüzde 25 gibi ciddi bir oran kadar otomatik şarj sağlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli minibüs piyasaya iddialı girdi

Karsan CEO’su Okan Baş, konu hakkında; “Boyutları ve pil teknolojisiyle rakiplerinden ayrılan Jest Electric, Avrupalıları taşımaya başladı. İlk olarak Fransa, Almanya, Romanya, Portekiz ve Slovakya yollarına çıkan Jest Electric, son olarak Yunanistan’da da tekerlek döndürmeye başladı. Yakın zamanda Litvanya’da açılan elektrikli araç ihalesini de kazanarak toplam sipariş adedimizi 35’e kadar çıkardık. Yeni siparişler gelmeye devam ediyor, yeni ihaleler için hazırlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

İlginizi çekebilir

Genç sürücüler için Chevrolet emniyet kemeri teknolojisi