reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple, Netflix ve Amazon’a yetişmek için büyük çaba sarf ediyor

Apple televizyon alanında ciddi atılımlar yapmayı sürdürüyor. Teknoloji devi son olarak Netflix ve Amazon gibi önemli rakipleriyle arayı kapatabilmek için Oscar Ödüllü Damien Chazelle ile anlaşma sağladı. La La Land ile başarıya ulaşan yönetmen Apple için yeni bir diziye imza atacak.

Apple’ın televizyon alanındaki son atılımını geçtiğimiz hafta duyurmuştuk. Ünlü yönetmen J.J. Abrams‘ın yeni dizi projesi için HBO ile sıkı bir mücadeleye girişmişti. Biz bu yarışı konuşurken yeni bir gelişme daha yaşandı. Teknoloji devinin Damien Chazelle ile anlaştığı ortaya çıktı.

Apple yıldızları bir araya getiriyor

Son yıllarda La La Land ve Whiplash filmleriyle adından söz ettiren Damien Chazelle yeni bir dizi için kolları sıvamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene Oscar Ödülü’ne layık görülen Chazelle’in dizinin tüm bölümlerinin yönetmenliğini üstlenmesi bekleniyor. Merak uyandıran projenin ismi ise henüz belli değil.

Hatırlarsanız Apple geçtiğimiz aylarda pek çok ünlü isimle anlaşma sağlamıştı. Steven Spielberg bir antoloji serisi için çalışmaları sürdürüyor. Battlestar Galactica ile tanınan Ronald D. Moore ise uzayda geçen bir dizi geliştiriyor. Son olarak Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon‘un Apple için yeni bir program sunacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi Damien Chazelle de yıldız isimlerden oluşan bu ekibe dahil olmaya hazırlanıyor.