reklamı kapat

POPÜLER

ryan gosling

Neil Armstrong’un hayatını konu alacak filmin vizyon tarihi açıklandı

Şu sıralar La La Land ile adını sıkça duyduğumuz ünlü oyuncu Ryan Gosling’in yeni filmi First Man’in vizyon tarihi belli oldu. Ay’a ilk ayak basan insan olan Neil Armstrong’un hikayesini konu alacak film Deadline’ın aktardığı habere göre 12 Ekim 2018’de izleyicilerle buluşacak. 2012 yılında hayata veda eden Neil Armstrong’u Ryan Gosling canlandıracak. Armstrong’un 1961-1969 yılları arasındaki Ay Yolculuğu beyaz perdeye taşınacak.

2005 yılında NASA tarihçisi James Hansen tarafından yayınlanan Armstrong’un resmi biyografisi First Man: Neil A. Armstrong böylece sinemaya taşınmış olacak. Filmin senaryosunu ise Josh Singer’ın kaleme alacağı belirtiliyor. Singer’ın Wikileaks ve The West Wing filmlerinin de senaryosunu da yazdığını hatırlatmakta yarar var. Ayrıca filmin Gosling ve yönetmen Damien Chazelle‘yi de yeniden bir araya getirdiğini belirtelim. Bilindiği üzere Damien Chazelle kısa bir süre önce vizyona giren ve Oscar Ödülleri’ne damgasını vuran La La Land‘ın yönetmenliğini de yapmıştı. Yapımcılık görevini Marty Bowen, Wyck Godfrey ve James R. Hansen gibi isimlerin üstlendiği filmde Ryan Gosling dışında hangi oyuncuların karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor.

Son olarak hatırlatmak gerekirse, 7 Ağustos 2012’de tıkanan kalp damarlarının açılması için ameliyat olan Armstrong 25 Ağustos 2012‘de hayata gözlerini yummuştu.