reklamı kapat

POPÜLER

Tamamen çerçevesiz ekranlı telefonlar arasına bir yenisi katılıyor

Son zamanlarda çerçevesiz ekranlı telefonlar moda haline gelmiş durumda. Bu cihazlar da kendi aralarında ikiye ayrıldı; neredeyse çerçevesiz ekranlı telefonlar ve tamamen çerçevesiz ekranlı telefonlar. Neredeyse çerçevesiz ekranlı telefonlarda çerçeveler olabildiğince azaltılıyor ancak yanlarda halen az da olsa bir çerçeve yer alıyor. Tamamen çerçevesiz cihazlarda ise yanlarda ve üstte herhangi bir çerçeve bulunmuyor. Geliştirilen bu yeni telefon tamamen çerçevesiz kategorisinde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Maze isimli yeni bir şirket tarafından geliştirilen Alpha isimli cihaz, yalnızca teknik özelliklerin değil, tasarımın da çok önemli olduğu vurgusunu yapıyor. Çinli şirketin geliştirdiği telefonda 6 inçlik devasa bir ekran kullanılıyor. Telefonun alt kısmı görünmüyor ancak alt kısımda tıpkı Xiaomi Mi Mix’te olduğu gibi küçük bir çerçeve kısmının olacağı düşünülüyor. Ekranın Gorilla Glass teknolojisiyle korunduğu belirtilirken cihazın Android 7.0 Nougat ile geleceği ifade ediliyor. Telefonun arkasında çift kameranın yer aldığı görülüyor. Bu özellikler dışında cihazın işlemcisinin ne olacağı ve diğer teknik detaylarını henüz bilinmiyor. Fakat şirketin piyasaya amiral gemisi bir modelle girme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Çin’de piyasaya sürülecek olan telefon eğer dünyanın diğer ülkelerinde satışa sunulursa yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek gibi görünüyor. Telefonun detaylarının önümüzdeki dönemlerde gün yüzüne çıkması bekleniyor.