reklamı kapat

POPÜLER

Archos’tan uygun fiyatlı “çerçevesiz” ekranlı telefon: Sense 55s

Akıllı telefonlarda yeni trend çerçevesiz ekranlar. Her akıllı telefon üreticisi çerçevesiz ekranlı telefonunu piyasaya sürmek için birbiriyle yarışıyor.

Çerçeve ne kadar dar olursa kullanıcıların beğenisi de aynı derecede artıyor. Samsung bu yıl piyasaya sürdüğü neredeyse çerçevesiz Galaxy S8 ile birlikte büyük ses getirmeyi başardı. LG de yeni amiral gemisi modeli LG G6 ile çerçevesiz ekran deneyimi sunmaya başladı. Aynı şekilde Apple’ın da bu yıl piyasaya süreceği iPhone 8 ile tamamen çerçevesiz ekrana geçiş yapması bekleniyor. İsmen fazla bilinmese de başarılı telefonları bulunan Archos, ilk çerçevesiz ekranlı akıllı telefonunu Archos Sense 55s‘i tanıttı. Archos Sense 55s çerçeveleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Cihazın üst kısmında ve yanlarında hiçbir çerçeve bulunmuyor. Yalnızca alt kısımda çerçeve bulunuyor. Burada eleştirilebilecek nokta ise boş olan bu kısmın diğer telefonlara göre çok daha geniş bir yapıda olması.

5,5 inçlik  büyük bir Full HD ekrana sahip olan telefonun ekran-gövde oranı ise yüzde 78. 8+8 megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın bulunduğu telefonda parmak izi okuyucuya da yer ver veriliyor. 3.000 mAh pil ile uzun süreli kullanım sunan telefonun yurt dışı fiyatı ise 249 euro.