reklamı kapat

POPÜLER

Huawei tamamen çerçevesiz ekranlı ilk telefonu için kolları sıvadı

Akıllı telefon üreticileri birer birer çerçevesiz ekrana geçiş yapıyor. Daha önce ürettiği telefonlarda çerçeveyi gittikçe daraltan Huawei de tamamen çerçevesiz ekran için kolları sıvamış durumda. İddialara göre Çinli teknoloji devi Huawei, çok yakın bir zaman dilimi içerisinde tamamen çerçevesiz ekranlı telefonunu duyurabilir.

Belirtilenlere göre yeni Huawei Mate 10, tamamen çerçevesiz ekranıyla bizleri karşılayacak. Telefonun yan tarafınlarında herhangi bir çerçeve olmayacağı iddia ediliyor. Fakat üst ya da alt kısmında az da olsa bir çerçeve kısmının bulunacağı düşünülüyor. Henüz hiçbir büyük akıllı telefon üreticisi hiçbir çerçeve bulunmayan telefon yapabilmiş değil. Huawei’nin bu konuda sınırların ne kadar ötesine geçebileceği ise merak konusu.

Huawei Mate 10’un ekran boyutuyla ilgili olarak henüz kesin bilgiler bulunmuyor. Fakat cihazın 5 inçten daha büyük bir ekranla gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Diğer özelliklere baktığımızda ise Huawei Mate 10’un Kirin 970 işlemciden güç alacağı söyleniyor. Huawei’nin parmak izi okuyucuyu ekran üzerine entegre edeceği söyleniyor. Eğer bunu yapabilirse Huawei’nin önemli bir ilke imza atabileceğini söyleyelim. Son olarak cihazın Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacağı da söylenenler arasında yer alıyor. Huawei’nin henüz resmi detaylarını paylaşmadığı telefonun önümüzdeki dönemlerde tüm detaylarıyla tanıtılması bekleniyor.