reklamı kapat

POPÜLER

Rekabetin yeni üyesinden tamamen çerçevesiz ekranlı ve 6 GB RAM’li telefon

LG G6 ve Samsung Galaxy S8 gibi cihazlarda çerçeve oldukça dar bir hale gelmiş durumda.

Xiaomi Mi Mix ise üst ve yanlardaki tüm çerçeveyi kaldırarak olayı bambaşka bir boyuta taşıdı. Görüntü deneyimi olarak diğer cihazlardan daha farklı olan Xiaomi Mi Mix, kullanıcıların da büyük beğenisini kazandı. Maalesef piyasada çok fazla sayıda tamamen çerçevesiz ekranlı telefon göremiyoruz. Adı neredeyse hiç duyulmamış olan Maze Alpha, çerçevesiz tasarımıyla tasarım meraklılılarının dikkatini çekeceğe benziyor.

Maze ismini ilk olarak geçtiğimiz ay içerisinde duymuştuk. Akıllı telefon piyasasının yeni oyuncusu Maze, ilk telefonuyla iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Maze Alpha isimli akıllı telefon daha önce sızmıştı fakat cihazın teknik detayları hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyordu. Kısa süreli bekleyişin ardından cihazın teknik özellikleri gün yüzüne çıktı.


Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa telefonda 6 inç boyutunda Full HD çözünürlüğünde çerçevesiz ekran yer alıyor. Ekran Gorilla Glass 4 teknolojisiyle korunuyor. 8 çekirdekli işlemciden güç alacağı söylenen telefonda hangi işlemcinin kullanılacağı bilinmese de MediaTek işlemcinin kullanılacağı düşünülüyor. Telefonun 64 GB sürümünde 4GB RAM, 128 GB sürümünde ise 6 GB RAM bulunuyor. Telefonun arka tarafında çift sensörlü 13 megapiksel çözünürlüklü kamera kullanılıyor. Cihazın pil kapasitesinin ise 4.000 mAh olacağı ifade ediliyor.

Android 7 işletim sistemi yüklü olarak gelecek cihazın fiyatı ve çıkış tarihi henüz bilinmiyor.