reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 2
Xiaomi Mi Mix 2
Xiaomi Mi Mix 2s

Xiaomi Mi Mix 2s

Çerçevesiz ekranlı telefonlara yeni bakış açısı: Xiaomi Mi Mix 2s

Bu yıl çerçevesiz ekranlı telefonların yılı oldu. Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modelleriyle, Apple ise iPhone X modeliyle çerçevesiz ekran teknolojisine geçiş yaptı. Android’in babası Andy Rubin’in çerçevesiz telefonu Essential Phone ve Xiaomi Mi Mix 2 modeli de dikkat çekici telefonlar arasındaki yerini aldı.

Advertisement

Xiaomi kısa bir süre önce satışa sunduğu Mi Mix 2 modelinde ön kamerayı ekranın sağ alt köşesine yerleştirmişti. Yeni gelen son haberlere göre Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Mi Mix 2s’te ön kamera sağ üst köşede yer alacak. Telefona ait olduğu iddia edilen fotoğrafa bakıldığında  ekranın sağ üst köşesinde yalnızca selfie kamera bulunan küçük bir çentik göze çarpıyor. Fotoğrafın düşük çözünürlüğe sahip olması telefonun tasarımının gerçek olup olmadığını akıllara getiriyor.

Xiaomi Mi Mix 2 ne gibi özellikler sunuyor?

Dört tarafı kavisli seramik gövdesiyle göze çarpan Mi Mix 2’de Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi kullanılıyor. 6 GB’lık RAM’in yer aldığı telefon, 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleriyle satın alınabiliyor. 18:9 en-boy oranlı 5,99 inçlik ekranı bünyesinde barındıran telefon havalı tasarımıyla tüm dikkati üstüne çekiyor. Bir önceki modelle kıyaslandığında Xiaomi Mi Mix 2, yüzde 12 daha küçük bir tasarıma sahip.