reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’nin çerçevesiz ekranlı cihazı Mi Mix 2 için geri sayım başladı

Çerçevesiz ekran tasarımı konusunda dev isimlere adeta ders veren Xiaomi Mi Mix 2‘nin seri üretimi başladı. Cihazın kutusu da en az kendisi kadar şık bir tasarımla geliyor.

Çerçevesiz tasarım konusundaki iddiasını Mi Mix ile ortaya koyan Xiaomi şimdi yeni cihazıyla sınırları olabildiğince zorluyor. Merakla beklenen Mi Mix 2, pek çok sızıntının ardından neredeyse tamamen çerçevesiz bir ekranla geleceğini göstermiş ve rakiplerine de gözdağı vermişti. 11 Eylül‘de tanıtılması beklenen cihazın kutusuna ait fotoğraflar ise bizzat Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun tarafından paylaşıldı.


Olabildiğince sade ve siyah bir kutuyla gelen Mi Mix 2 belli ki dikkatleri sadece ekran üzerinde tutmak istiyor. Mi Mix 2’nin tanıtımı için seçilen tarih de en az cihaz kadar iddialı. Zira 12 Eylül’de Apple’ın çerçevesiz ekranlı iPhone 8’i tanıtması bekleniyor. Xiaomi’nin Mi Mix 2 için tercih ettiği tanıtım görselleri ise cihazın çerçevesiz ekranına vurgu yapıyor. Cihazın kendisinin kullanılmadığı görsellerde çerçevesiz ekran etkisi veriliyor.


Xiaomi Mi Mix 2 için beklenen teknik özellikler arasında ise 6 GB RAM ve 6,4 inç QHD ekran yer alıyor. 13 MP ön kamera ile selfie tutkunlarını hedef alacağı söylenen cihazın arka kamerasının ise 19 MP çözünürlük sunacağı konuşuluyor. Sızıntılara göre Mi Mix 2, 6 GB RAM haricinde 4 GB RAM ve 8 GB RAM’lik iki farklı versiyon daha sunacak. 4 GB ve 6 GB RAM’li versiyon 128 GB dahili hafızaya sahipken, 8 GB’lık modelde 256 GB dahili hafıza yer alacak. Cihazın beklenen pil gücü ise 4.500 mAh.