reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi Mix

Xiaomi, Mi Mix 2 ile çerçevesiz ekranlı telefon nasıl tasarlanır gösteriyor

Çin’in Apple’ı olarak tanınan Xiaomi, geçtiğimiz yıl Mi Mix modeliyle artık trend haline gelen çerçevesiz ekran tasarımının öncülerinden olmayı başarmıştı. Etkileyici tasarımıyla kendine hayran bırakan Mi Mix’in yeni modeli “Çerçevesiz ekranlı telefon nasıl olur?” dersi veriyor.

Piyasada “çerçevesiz ekran” tasarımlı cihazların en önemli sorunu esasen tamamen çerçevesiz olmamaları. Panel yanlardan çerçevesiz olsa da genellikle üstten ve alttan çok ince şeritlerle çerçeveleniyor. Xiaomi Mi Mix ise sadece altta bıraktığı çerçeveyle diğer modellere kıyasla çerçevesiz tanımına daha çok uyuyordu. Mi Mix 2 ile bu etkileyici görünümü cilalama niyetinde.

Bir süredir çıkması beklenen Mi Mix 2’nin sızan prototip görselinde bunu gözlemlemek daha kolay. Oranlarla olarak açıklamak gerekirse, Galaxy S8’in kıvrımlı köşeleriyle beraber ekran-gövde oranı yüzde 83’ken Mi Mix modelinde bu oran yüzde 91’di. Mi Mix 2 ise bu oranı yüzde 98’lere kadar çekmiş gibi. En altta çok ince bir çerçeveyle neredeyse tüm ön paneli ekrana dönüştüren Xiaomi, iddiasını ortaya koyuyor. Xiomi’nin bu ekran oranını tutturmak için feragat ettiği sensörlerin neler olduğunu merakla bekliyoruz.

Xiaomi Mi Mix 2’nin IFA 2017’de tanıtılması olası. Telefonun beklenen teknik detaylarında ise Snapdragon 835 işlemci, 6 GB RAM, 19 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera ve 4.500 mAh kapasiteli pil yer alıyor. Fiyatınınsa kabaca 750 dolar civarı olacağı konuşuluyor.